Hamilelikte Omega 3 Kaynaklı Besin Tüketimi

Paylaş
 

Hamilelik özenli ve düzenli beslenilmesi gereken bir dönemdir. Hamilelikte yenilen yiyecekler oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek hamilelikte gereksiz kilo alımını durdurarak sağlıklı ve olması gereken kilo alımını sağlar ve bu faydalıdır. Hamilelikte en önemli besin kaynaklarından biri olan Omega3 kaynaklı besinler bebeğinizin kalp ve damar sistemini güçlendirerek gelişimine önemli ölçüde fayda sağlar. Omega3 kaynaklı besinler aynı zamanda bebeğin beyin gelişimine destek olduğu ve beyin gelişimini güçlendirdiği için bolca tüketilmesi gerekmektedir.

Hamilelik döneminde özellikle haftada 2 kez balık tüketimi önemlidir. Balık tercihinizi somon olarak sağlarsanız bolca Omega3 besinini vücudunuza almış olursunuz. Somon ve ton balığı içeriğinde bol miktarda Omega3 barındırmaktadır. Omega3 kaynaklı besinler arasında önemli bir yer tutan ceviz oldukça zengin bir Omega3 kaynağıdır. Günlük bir avuç ceviz tüketmeniz hamilelikte Omega3 alımını destekler ve bebeğinizin sağlıklı gelişimine atkı sağlar. Omega3 kaynaklı besinler arasında soya fasulyesi, kanola yağı, badem, ceviz, somon ve ton balığı, kabak çekirdeği, uskumru, brüksel lahanası gibi bazı besinler yer almaktadır.

Günlük miktarlarınızı doktorunuza da danışarak belirlerseniz hamilelik süresi içerisinde yeterli miktarda Omega3 kaynaklı besin tüketmiş olursunuz.  Omega3 kaynaklı besinler bebeğin vücut yapısı da aynı zamanda güçlendiren besinlerdir. Vücutta kan akışını düzenlediği gibi beyinsel faaliyetlerinde aynı zamanda olumlu yönde gelişimini destekler. Kalp ve damar sistemini güçlendirerek gelişim yönünden olumlu etkiler doğurur.

Bu yazı 1183 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM