Hamilelikte Mide Bulantısı Sorunu ve Çözümü

Paylaş
 

Hamile kişilerde şüphesiz en çok görülen sorunlardan biriside bulantılar olmakta. Mide bulantısı pek çok kadında olurken bazılarında hiç olmamaktadır. Peki, neden mide bulantısı olur? İşte bunun nedeni.

Gebelik döneminde mide bulantıları aslında iyi bir işarettir. Bu bulantılar hamilelik sürecinin sorunsuz olarak devam etiğini gösterir. Artış gösteren hormonlar doğrultusunda mide bulantılarında artışlar görülür. Mide bulantılarının temel nedeni ise kan şekerindeki değişiklikler, yorgunluk gibi unsurlardır.

Mide Bulantısı Hamilelikte Ne Zaman Başlar?

Bulantılar genellikle hamilelik sürecinin ilk aylarında görülmeye başlanır. Aynı zamanda hamileliğin 8. Aylarında da bu bulantılar gerçekleşebilmektedir.

Bulantı Nasıl Geçer?

Hamilelik sürecinde bulantıyı azaltacak ve geçirecek bazı öneriler vardır, bunlar şu şekildedir:

  1. Mide dostu yiyecekler tüketin. Az yağlı olan sindiriminize iyi gelecek besinleri tercih etmelisiniz.
  2. Suyu sık sık içtiğiniz takdirde mide bulantısını engelleyebilirsiniz.
  3. Stresten uzak durun. Nefes kontrolü terapileri yardımcı olabilir.

Tedavi Yöntemleri

Hamilelikte yaşadığınız bulantıları geçirmek için B-6 vitamini, papatya, limon gibi besinler tüketebilirsiniz. Doktorunuza danışarak bazı ilaçlar alabilir ya da meditasyon yöntemini tercih edebilirsiniz.

Bu yazı 1179 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM