Hamilelikte Bunlara Dikkat

Paylaş
 

Hamilelikte Bunlara Dikkat

Her anne adayı rahat bir gebelik dönemi geçirmek ister. Bu dönem içinde hem bebeğin sağlıklı beslenmesini hem de aşırı kilo almamayı ister anne adayları. O halde bu dengeyi sağlamak adına hamilelik döneminde dikkat edilmesi gereken altın kurallar vardır.

Bu altın kuralların en başında kahvaltı gelir. Kahvaltı bir anne adayı ve bebeği için en önemli öğündür. Tüm gece boyu besinsiz kalan vücut güne kahvaltısız başladığında kan şekerinin düşmesi ve benzeri ciddi rahatsızlıklara davetiye çıkaracaktır.

Diğer önemli kural ise gereğinden fazla yemek yememektir. Anne adaylarında genellikle iki kişilik yemek yeme olgusu oluşur. Oysa bu olgu çok yanlıştır. Doğru ve yeterli beslenme ile hem bebeğiniz sağlıklı olacaktır. Hem de fazla kilo alma riski ortadan kalkacaktır. Bebeğin yeteri kadar beslenmediğini düşünüp fazla yemek yemek aşırı kilo alımına neden olur buda beraberinde erken doğum riski ya da bebeğin doğduğunda çeşitli rahatsızlıklara maruz kalmasına neden olacaktır.

Bu yazı 1556 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM