Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Sağlanmalı

Paylaş
 

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Sağlanmalı

 

Hamileyken cinsel ilişkiye girmek ;

Uzmanlar kadınların hamilelik dönemindeyken eşleriyle ilişkiye girmelerini çok uygun görmemektedirler. Hamile iken cinsel ilişkiye girmek çok hijyenik ve sağlıklı değildir. Kadınlar bu durumda kendilerini iyi hissetmezler. Ancak erkekler ilişki isteyebilirler ancak vajinal bir kanama yaşayan bir kadın özellikle cinsel ilişki sırasında kendini çok temiz, hijyenik, rahat ve huzurlu hissetmeyecektir. Bu etkenlerden dolayı kadın hamilelik sırasında cinsel ilişkiyi istemeyen taraf olacaktır.

Vajinal Enfeksiyon

Kadınlarda rahim ağzı hamilelikte bir miktar açılır adet kanı rahmin sağladı kramplarla beraber dışarıya doğru vajinaya doğru boşalacaktır. Kadın ve erkeğin hamilelikte cinsel ilişki yaşadığı vakit vajinaya dışardan erkek yoluyla gelebilecek enfeksiyon ajanları gibi bunların hepsi rahme yumurtalıklara yukarı gensel bölgelere ilerleyebilir. Bu durum ise enfeksiyon riskine yani kadın genital bölgesinde enfeksiyon oluşmasına neden olur. Bu durum ise kadının ileriki yaşamında sağlık ve psikolojik olarak tatsızlıklara neden olacaktır.  Bu yüzden tıbben, hijyenik açıdan, sağlık ve psikolojik açıdan hamilelikte cinsel ilişki kesinlikle önerilmemelidir.

Korunarak ilişkiye girmek?

Bu yanlış bir düşünce kavramıdır. Hamilelikte ilişkiye girmek vajinaya boşalmakla ilgili değil hijyenik ve psikolojik bir etkendir o yüzden koruyucu maddeler kullanarak hamilelikte ilişkiye girme çabaları yanlış bir düşüncedir.

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Sağlanmalı

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Sağlanmalı

 

Hamilelik Güveni

Hamilelik döneminde anne adaylarına her konuda anlayış ve sabır göstermek gerekir. Erkeklerin bu dönemde hamile eşlerine cinsellik konusunda bir baskı kesinlikle uygulamaması gerekmektedir. Anne adayları aş erme döneminde de istedikleri ürünlerin mümkün olduğunca alınması anneye yapılacak en güzel jestlerden biri olacaktır. Anne adayının kendisini huzurlu ve güvenli hissettirmek için onu stres, yorgunluk, üzüntü gibi etkenlerden uzak tutmak gerekmektedir.

Bu hassas dönemi en sorunsuz şekilde geçirmeniz ilerideki cinsel yaşantınızı da olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Bu yazı 9060 kere okundu.
 • Site Yorum

7 adet yorum var.

 1. huzur dedi ki:

  hem tıbben hemde dinen uygun değildir hamilelik sırasında ilişki, fakat erkek çok buyuk bir gunah içerisine girecekse eşinin izniyle üst katlarla ilgilene bilir.

 2. gökhan dedi ki:

  merak edinilen bir konu bu 🙂 paylaşmanız iyi olmuş

 3. Ekrem dedi ki:

  Aslında türk insanları olarak maalesef cinsellikle ilgili bilgilerimiz kültürümüzden dolayı hep yetersiz ve yetersiz kalacak. bu tarz bilgilendirme siteleri en azından biraz olsun bizleri bu konuda geliştirecektir diye düşünüyorum.

 4. sude dedi ki:

  Sex hayvanlar icin bir ihtiyactir.insanlar icin bir durtudur!!!!!

 5. Cemal dedi ki:

  Bence erkeklere biraz tolerans gösterilirse güzel olur. Hem kadının ihtiyaçı karşılanmış olur hemde erkeğin. Sex ihtiyaçtır.

 6. Servet Sayın dedi ki:

  Bu bilgileri okumadan böyle bir işe kalkışmamanızı öneririm.Yani aslında bu hamilelik döneminde ilişkiye girmemek daha mantıklıdır.Özellikle kadınlar için en çokta psikolojik yönde korku olduğunu düşünüyorum.

 7. kamil dedi ki:

  erkeklerin fetret dönemidir o aylar 😀 yapacak birşey yok 😛

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM