Hamilelik Belirtileri

Paylaş
 

Anne olmak isteyen bayanların büyük bir merak ve heyecanla bekledikleri dönemler hamilelik belirtileri ile başlamaktadır. Bu belirtileri yaşadığını düşünen bayanların hiç vakit kaybetmeden soluğu doktorda almakta oldukları görülmektedir.

Peki ya hangi belirtileri almaları halinde hamile olduklarını düşündüklerini merak ediyorsanız, işte size bu yazımız sayesinde en iyi yanıtları vereceğiz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Adet Kesintisi

Bayanların her ay düzenli olarak yaşamakta oldukları regl dönemlerinin kesintiye uğraması ve belirli bir sürenin üzerinde bu durumu yaşamamaları, hamileliğin ilk belirtilerinden olmaktadır.

Baş Dönmesi

İkinci olarak ise baş dönmeleri, bu belirtileri takip etmektedir. Baş dönmesi hamileliğin 1.haftasından itibaren başlar ve oldukça uzun bir süre yükselerek devam eder.

Mide Bulantısı

En çok yaşanan hamilelik belirtileri arasında yer alan mide bulantısı ve kusmalar, hamileliğin neredeyse ortalarına kadar devam etmektedir. Hatta bazı anne adayları hamileliklerinin son evrelerine kadar bu durumu yaşadıklarını belirtmektedirler. Mide bulantıları hamilelik belirtileri arasında kabul edilen ve en çok yaşanan durumlardan birisidir. Mide bulantısı kokulara karşı hassasiyet nedeniyle de yaşanmaktadır.

Bunlar dışında yer alabilecek belirtiler ise göğüs hassasiyeti, yorgunluk ve sık idrara çıkma şeklindedir.

Bu yazı 1692 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM