Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak için Yapılması Gerekenler?

Paylaş
 

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak için Yapılması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için öncelikle hayatınızın daha düzenli ve daha sağlıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu olay tabi ki tek kişinin işi değil 2 kişinin işidir anne ve baba adayı olarak bu süreci 2 kişi tamamlamak gerekmektedir.

Hamile kalabilmek için Temel Fonksiyonlar

Hem anne adayı hem baba adayı sağlık durumunu en iyi hale getirmelidir ve  getirmeye çalışmalıdır. Sonuçta çiftler canlı bir organizma üreme fonksiyonunu yerine getirmek için öncelikle diğer temel fonksiyonları ve gereksinimleri yerine getirmiş olmalıdır. Yani dengeli besleniyor olmalı, yeterli bir şekilde dinleniyor olmalı, kendini güvende hissediyor olmalıdır ki bundan sonraki nesiller için sağlıklı bir ortam oluşturulabilsin.

Hamile kalabilmek için Kötü alışkanlıklardan uzak durun

Anne ve baba adayının sigara, alkol, uyuşturucu, şiddet ve diğer olumsuz alışkanlıklardan uzak durmalı veya böyle alışkanlıkları varsa bir an önce vazgeçmesi gerekmektedir.

Özellikle anne ve babalar tarafından en yaygın olarak kullanılan zararlı ürünlerden sigara ve alkol çok önemli bir faktördür. Çünkü hem sperm kalitesini hem de yumurta kalitesini çok olumsuz yönde etkilemektedir. En kötüsü de gebe kalma şansını oldukça azaltmaktadır. Gebe kalınsa bile dış gebelik olasılığını arttırıyor ve düşük meydana getirebiliyor sigara ve alkol kullanımı bu yüzden bu kötü alışkanlıkları geleceğinizi düşünerek şiddetle bırakmanız gerekmektedir.

Dengeli Beslenmek

Hamile kalabilmek için dengeli beslenmek çok önemlidir. Hem erkek hem kadın için hormonal denge açısından aşırı zayıf veya aşırı şişman olmak gebe kalma olasılığını azaltır. Bu nedenle dengeli bir beslenme gerekmektedir.  Eğer dengeli beslenme konusunda kendi imkanlarınız yetersiz geliyorsa bir beslenme uzmanına tanışılması çok faydalı olacaktır.

Sperm üretimi için ne yapmak gerekiyor?

Erkeklerde sperm üretimi için esasında vücut ısısından biraz daha düşük ısı gerektiğini hatırlatarak çok dar iç çamaşır ve çok dar pantolon giymemeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Çünkü vücut ısısına daha yakın daha sıcak ortamda sperm kalitesinin ve sperm sayısının ciddi bir şekilde bozulduğu bilinmektedir.

Stres ve yorgunluktan uzak durun

Anne ve baba adaylarının aşırı stres ve yorgunluktan kaçınması gerekmektedir. Ayrıca anne adayları yumurtlama zamanlarını hekimlerden öğrenerek ilişkiyi de yumurtlama zamanına göre ayarlayarak gebe yani hamile kalmayı kolaylaştırabilir.

Bu yazı 4061 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. Genco dedi ki:

  Doktor nezaretinde bu işlemi gerçekleştirmek çok önemli, Allah herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin.

 2. sevda dedi ki:

  Baya iyi bir yazı anne olmak isteyenler için gerekli olan bilgiler sagolun.

 3. canan dedi ki:

  hamil kalmak güzel fakat her güzelliğin bir zorluğu vardır. halimelik dönemi çok zor gecer hele bide son gun adeta altın vuruş gibi acı çektirir sonrası muhteşem bir duygu çünkü yavrunuz kucagınıda. allah tüm annelerimize ve anne adaylrına yardım etsin.

 4. Arda Egridere dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim gerçekten yararlı oldu ve tanıdığım herkese bu makaleyi öneriyorum.

 5. melek dedi ki:

  hamilelik oldukça zordur her ne kadar bilmesemde annelerin değeri bu yüzden çok önemlidir. Ama bazen hamile kalamama gibi durumlarda olduğu bilinmektedir. sebepleri güzel anlatılmış

 6. Kuyruklu Yıldız dedi ki:

  evet hamile bayanlara bakıyorum hepsi sigara içiyor,dengeli beslenmiyor.Böyle oluncada çocuktan ne gibi beklentiniz olabilir ki.Dikkat etmek gerek bu büyük bir olay çünkü…

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM