Hamile kadınlar için Lazer Epilasyon Uygun mu?

Paylaş
 

Hamile kadınlar için Lazer Epilasyon

Kadınların günlük yaşantılarında olmazsa olmazlarından biride epilasyon ve çeşitli ağdalardır.

İstenmeyen tüyler için daha kesin çözüm almak içinse en çok tercih edilen sistem Lazer Epilasyon dur.

Alanında uzman olan kişiler hamile bir başka deyişle gebe kadınlara lazer epilasyonu uygulamamaktadır.

Hamile kadınlar için lazer epilasyon değil hiç bir tıbbi işlem çok gerekli olmadıkça, sağlık açısından hayati bir önemi olmadıkça  gebe kadınlarda uygulanmamalıdır.

Sağlık ve tedbir açısından hamileyken bu duruma dikkat etmeniz ve bu tür işlemlerden kaçınmanız gerekiyor.

Lazer teorik olarak sadece kıl köküne etki ettiği için hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.  Fakat tıbbi anlamda sağlık açısından lazer epilasyon dahil hiç bir tıbbi işlem yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon isteğe bağlı bir uygulama olduğu için istenmeyen tüylerin alınması, yok edilmesi amaç olduğu için hamilelik öncesinde veya sonrasında bu işlemlerin yapılması en doğru ve yapılması gereken yöntemdir.

Bunların yanı sıra hamilelik boyunca canınızı yakacak her türlü epilasyo yöntemlerinden uzak durun ve gebelik boyunca sağlığınıza dikkat edin abartılı kozmetik ürünleri kullanmayın ve uygulamalarından uzak durun.

 Hamile kadınlar için hazırlanmış olan diğer önemli konuları okumak ve incelemek isterseniz aşağıdaki konu başlıklarına tıklamanız yeterli olacaktır.

Düşük Belirtileri Nelerdir?

Anne Karnındaki Bebeğin Hareketleri Hangi Haftalarda Hissedilir?

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak için Yapılması Gerekenler?

Hamilelik Döneminde Cinsel İlişki Nasıl Sağlanmalı

Bebeğin Hareketleri Anne Karnında En iyi şekilde Nasıl Hissedilir?

Şeker hastalığı olan hamile kadınlar ne yapmalı?

Gebelik için düzenli ilişki nasıl sağlanır?

 Yazar ; Burcu Görel

Kaynak ; n/a

Bu yazı 8908 kere okundu.
 • Site Yorum

15 adet yorum var.

 1. deniz dedi ki:

  lazer epilasyon zararlı ama kesin çözüm için mecbur bu yönteme başvuruyoruz. hamilelik sonrası tüylerin tekrar çıkması da kişiden kişiye değişiyor diye biliyorum. hamilelikte yapılmaması gerekenlerden biri tabi ki lazer.en başta anne karnındaki çocuğa zararlı.

 2. Asya dedi ki:

  Ben şahsen kendi adıma ne hamilelik döneminde ne öncesinde ne de sonrasında lazer epilasyon istemem. Sonradan tekrar çıkmıyor deniliyor, öyle ise vücudun dengesini bozuyor ne gerek var. Yok sonradan çıkıyor ise tekrar tüyler o zaman o kadar parayı vermeye ne gerek var :))

 3. hasibe dedi ki:

  hamile kadınların bence bütün tıbbi ürünlerden uzak durması gerekir nokta

 4. suat dedi ki:

  hamilelik aslında güzel bir evredir ama o anda dikkat edilmesi gereken çok şey var lazer epilasyon ile iligli faydalı bilgi vermissiniz

 5. serdar dedi ki:

  lazer epilasyonun normal bireyler için bile uygunluğundan şüphe duyarken bide hamileler için bunun uygun olabilmesi cok zor gıbı

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM