Grip İçin Tedavi Yöntemleri

Paylaş
 

Grip, sonbahar ev özellikle kış ayların da baş belası olan bir hastalıktır grip özellikle bünyesi zayıf olan kişilere daha çok geçer, yaşlılar, çocuklar, hasta olan kişilerde bulaşma yolu ile geçer gribin belirtileri ise, baş ağrısı, ateş yükselmesi, kas eklem ağrıları, yutkunma zorluğu, iştahsızlık, öksürük bazen öksürük şiddetli olur mide bulantısına ve kusmaya kadar gider, titreme nöbetleri gibi belirtileri vardır. Grip için tedavi yöntemleri en çok uygulanan ve olumlu sonuç alınan tedavi yöntemleri şunlardır.

Beslenme çok önemlidir, belirtiler başlar başlamaz bir beslenme listesi hazırlayın, ilk önce sıvı takviyesi 2 litre su için mutlaka, çorbalar kış hasatlıkların da hepsinde çorba işe yaramaktadır. Tavuk çorbalarını için, sebzeler her türlü sebzeden çorba yapın içine bolca da limon sıkın c vitamini takviyesi için.

Meyveler, günde iki defa farklı meyvelerden meyve tabağı yaptırın kendinize ve meyve tüketin vücudunuzun c vitamine ihtiyacı var, portakal, mandalina, elma, nar, greyfurt, kivi bulabildiğiniz tüm meyvelerden tüketin yutkunma zorluğunuz varsa taze sıkılmış meyve suyu için.

Bitki çayları, yeşil çay, ıhlamur, nane limon çayı, meyve çayı, kuşburnu, papatya, bulabildiğiniz tüm bitki çaylarını için solunum için, nefes açılması için ve intihabın sökülmesi için bitki çaylarının mükemmel etkisi vardır.

Ballı süt, bir bardak süte bir çay kaşığı bal ilave edin sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa için balgam sökücü, daha rahat nefes almanız ve kendinizi daha zihinde hissetmeniz için. Ayrıca kas ve eklem ağrılarına iyi gelir ballı süt.

Sık sık burun banyosu yaptırın kendinize ılık su ile burnunuzun içine su alın ve dışarıya verin bunu günde 10-15 defa kadar yapın mikropların geçmesini en çok su sağlar ayrıca sık sık ellerinizi yıkayın. Yattığınız odayı sık sık havalandırın ve yatak istirahat yapın.

Bu yazı 1229 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM