Göz Tansiyonu Nedir, Nasıl Tedavi Edilir?

Paylaş
 

Görme alanının daralması ile kendini çok geç hissettiren ve tıpta glokom adı ile anılan göz tansiyonu ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır.

Göz tansiyonu genellikle kendisini en son aşamada hissettiren ve görme kaybına yol açabilecek ciddi bir rahatsızlıktır. Göz basıncının yükselmesi ile birlikte ortaya çıkan bu rahatsızlık gözde görme alanını daralmasına neden olur. Bu basıncın yükselmesinin bir çok nedeni olabilir. Bunlardan biri genetik olmasıdır. Aile bireylerinden birinin bu rahatsızlığa sahip olması kişide de görülme riskini arttırır. Diğer nedenler ise şeker hastalığı, guatr, göz içi yaralanmaları olarak kabul edilebilir. Göz de ağrı, bulanık görme ve göz etrafında ışıklı halkaların belirmesi gibi belirtileri bulunmaktadır.

Göz Tansiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

Bu hastalık ile mücadelenin en büyük etkisi düzenli olarak kontrole gitmektir. Doktorunuzun verdiği programı kesintisiz olarak takip etmelisiniz. Bunun dışında basıncı dengeleyici ilaçlar, göz damlası ve lazer operasyonu gibi yöntemler hastalığın ilerlemesini önler ve tedavisine yardımcı olur.

Bu yazı 1474 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM