Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Göz Kuruluğu İçin Ne İyi Gelir?

Göz yaşları gözler için yeterli derecede nem sağlayamadığı zaman göz kuruluğu sorunu ortaya çıkmaktadır. Pek çok nedenden dolayı bu sorunla karşılaşılabilir. Örneğin; gözlerimiz yeterli gözyaşı üretemiyor ya da düşük kaliteli gözyaşı üretmediği durumlarda.

Göz kuruluğu en çok yaşanan göz sorunlardan biridir. Eğer göz kuruluğu sorunu için alternatif tıp ya da bitkisel yöntemlerle bir tedavi düşünüyorsanız öncelikle doktorunuza danışın ve tıbbi tedaviyi ihmal etmeyin.

Doğal Yöntemler İle Göz Kuruluğunun Tedavisi

Doğal yöntemlerle ilaç tedavisine yardımcı olabilir ve gözlerinizin sağlığını destekleyebilirsiniz.

Öncelikle gözlerinize sıcak kompres uygulayın. Bu şekilde gözyaşı bezlerinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bir bezi sıcak suda bekleterek 5 dakika kadar gözlerinizin üzerinde bekletebiliriniz.

Sıkça göz kapağını sadece suyla yıkamak göz kuruluğunu azaltmada yardımcı olabilir. Ayrıca da sık sık göz kırpmanız çok faydalıdır. Gözlerinizi kırpmak göz bebekleri yüzeyindeki sıvının yayılmasına oldukça yardımcı olacaktır. Güneş ışığından da gözlerinizi korumanız çok iyi bir önlem olacaktır. Güneşe maruz kalan gözler çok çabuk şekilde kuruyacaktır.

Çevresel faktörler (sigara, rüzgar,sıcak) göz kurumasının ana nedenleri ise olumsuz etkileyen faktörlerden mutlaka uzak durmaya çalışın.

Bu yazı 1844 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM