Göz Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Göz sağlığı, daima dikkat edilmesi gereken ve ihmal edildiğinde olumsuz sonuçlara yol açabilecek bir konudur.  Gözlerimizin sağlığı son derece önemli olup, bunun için belli aralıklarla muayene olmamız gerekmektedir.

Göz rahatsızlıkları arasında, bizi tedirgin eden ve hatta günlük yaşantımızı etkileyecek bir durum da göz kaşıntısıdır. Göz kaşıntısı, gerek gözlerde, gerekse göz kapaklarında ortaya çıkabilen rahatsız edici bir durumdur. Bu kaşıntı, en sık rastlanabilen göz rahatsızlıklarındandır. Yorgunluk ve stres ya da göze toz ve mikrop girmesi, göz kaşıntısının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

İlk olarak,  gözlerimiz fazlaca kaşınsa da gözlerimizi kaşımamalıyız. Eğer kaşırsanız, gözünüzde bulunan toz ve kirler daha büyük alana yayılarak, gözünüzün tahrip olmasına sebep olabilir.

Göz Kaşıntısından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Göz kaşıntısından kurtulmak için soğuk süt uygulamasını yapabilirsiniz. Pamuk yardımı ile sütü gözünüze sürerek gözünüzdeki kızarıklığı ve kaşıntıyı giderebilirsiniz.

Patates yardımı ile de göz kapaklarınızda ki kaşıntıdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Dilimlediğiniz patatesleri iyice yıkayarak, göz kapaklarınızda bekletebilirsiniz.

Yeşil çay yaptıktan sonra, yeşil çay poşetini gözlerinizde bekletmeniz, sizi göz kaşıntısından kurtaracaktır.

Elma sirkesi, salatalık kullanarak da göz kaşıntısı şikayetinden kurtulabilirsiniz.

Bu yazı 2690 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM