Göğüs (Meme) Büyütme

Paylaş
 

Meme erojen bir organdır. Bu, kadın fiziğinde en önemli detaydır. Temel işlevi emzirmek ve kadınlığı simgelemek olmasına rağmen, kadın güzelliğinin en belirgin öğesidir. Göğüslerini güzel düşünmeyen kadınlar psikolojik olarak depresyona girebilir. Bu onların güvenini zedeler. Bu durumda tek çare bir meme büyütme ameliyatıdır. Göğüs büyütme, silikon implantlar olarak da adlandırılan protezlerle yapılan bir ameliyattır.

Her kadın güzel olmak ister, güzellik de gerekli müdahaleler ile elde edilebilir. Bazen, meme bezlerinin gelişiminde çift veya tek taraflı bir kusur nedeniyle hamilelikten sonra kilo alımı veya kilo verme nedeniyle meme hacmi kaybedilebilir. Bu ve benzeri durumlarda, daha büyük, daha dolgun, estetik açıdan daha güzel bir meme elde etmek için meme büyütme ameliyatı yapılmalıdır. Her kadının güzel bir göğsü hakettiğini unutmamalıyız. Göğüs estetiği ile güzel göğüsleriniz olabilir.

Göğüs büyütme operasyonu, özellikle göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda, kalça ve göğüs arasındaki orandaki vücut çizgilerinin dengesizliğini düzeltmek için yapılır.Hamilelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için (bazı durumlarda göğüste sarkma olabilir. Bu durumda, göğsü toplamak ve kaldırmak için) cerrahi de gerekli olabilir.

Meme simetrisini sağlamak için göğüs büyütme işlemi uygulanır. Çoğu kadın için meme simetrik değildir. Bu durum çok önemliyse, meme büyütülmelidir.Çeşitli fizyolojik rahatsızlıklar sonrası memenin yenilenmesi için (örneğin, meme kanseri ameliyatından sonra) bu işlem yapılabilir. Tıbbi veya kozmetik nedenlerle takılan meme implantları (protezler) bazı sorunlardan dolayı değiştirilmelidir.

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatı önce uygun şekilde planlanmalıdır. Bu aşamada, deneyimli bir doktor ile çalışmak ve en son teknolojiyi kullanmak çok önemlidir. Gelişmiş teknoloji kullanarak, doktorlarımız hastanın hangi yöntemle ameliyat edileceğini dikkatli bir şekilde planlıyorlar.Daha sonra, göğüs büyütme veya bedenin kendi yağının transferi için silikon implant ile tedavi yapılmasının daha uygun olup olmadığı araştırılmalıdır.Meme büyütme işlemi için silikon implant kullanılarak yapılmalıysa, bu prosedürü hangi yönteme göre uygulayacağınıza karar verilir.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılansilikon implantların gücü kişiye göre değişir. Hasta uygulamadan memnunsa, görünümünde bir değişiklik olmazsa kullanılmaya devam edilebilir. Yeni teknoloji sayesinde, üreticilerin çok uzun bir ömrü vardır ve bu bir ömür de sürebilir. Buradaki e

Bu yazı 621 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM