Göğüs Kanserine Karşı Alınabilecek Önlemler

Paylaş
 

Günümüzde iç ve dış birçok faktör nedeniyle hemen hemen her kadının karşı karşıya kaldığı hastalıklardan birisi olan göğüs kanseri, erken teşhis ve müdahale edilmediği takdirde ciddi derecede olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bugün dünyada her sekiz kadından birinde göğüs kanseri gözlemlendiği de göz önüne alındığında göğüs kanserine karşı alınabilecek önlemlere fazlasıyla kulak vermek gerekmektedir.

 

Göğüs Kanserine Karşı Alınabilecek Önlemler

Göğüs kanserine karşı alınabilecek önlemler, genç ya da yaşlı herkesin kolaylıkla uygulayabileceği yöntemlerdir. Bu sayede kadınlar için oldukça tehlikeli bir rahatsızlık olan göğüs kanserine yakalanma riskini en aza düşürebilmek mümkün olabilir.

Daha Az Deodorant Kullanımı

Göğüs kanserine karşı alınabilecek önlemler arasında en önemlisi alüminyum gibi bileşenleri barındırmaları nedeniyle doğrudan vücut DNA’sına zarar veren deodorantları mümkün olduğunca az kullanmaktır. Terlemekten hoşlanmayan ve bu nedenle deodorant kullanımından vazgeçemeyen kişilere ise ev yapımı ya da kaliteli markaların deodorantları önerilebilmektedir.

Fazla Kilolardan Kurtulma

Günümüzde yapılan birçok deney, gençlik dönemlerinde alınan fazla kiloların özellikle menopoz döneminde göğüs kanseri olarak kişilere geri döndüğünü göstermektedir. Bu nedenle vücuttaki fazla yağ birikimini engellemek ve her daim ideal vücut ağırlığında kalabilmek göğüs kanserine karşı alınabilecek önlemler arasındadır.

Daha Çok Hareket Etme

Ne kadar fazla hareket o kadar sağlıklı bir vücut demektir ve söz konusu göğüs kanseri olduğunda da durum aynen bu şekildedir. Günlük sporu hayatına dahil eden kadınların göğüs kanserine yakalanma riskleri de bunla orantılı olacak şekilde düşmektedir. Spor yapmaya vakit bulamayanların ise her gün en azından yarım saat yürümeleri dahi göğüs kanserine karşı alınabilecek önlemler arasında en etkililerindendir.

Bu yazı 1488 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM