Genital Siğillerden Korunma

Paylaş
 

HPV (insan papilloma virüsü) nedeniyle ortaya çıkmakta olan genital siğiller, bayanlar için büyük tehdit oluşturmaktadır.

Erkek ve kadınlarda görülen bu durum, cinsellikle alakalı olarak da ortaya çıkmaktadır. Hareketli bir cinsel yaşama sahip olan kişilerde daha çok görülen bu durumdan nasıl korunabileceğinize dair bazı paylaşımlarda bulunmak istiyoruz.

Tedavisi var mı?

Buna göre kadın veya erkeklerde görülmekte olan genital siğillerden korunmak için ilk olarak bir tedavi yönteminin olmadığını bilmeniz gerekmektedir.

Yalnızca takılarak kurtulabileceğiniz bu siğillere maruz kalmamak için korunma yöntemleri hakkında sizlerle önemli bilgileri paylaşacağız.

Genital Siğillerden Korunma Yöntemleri

İlişkiye girerken kondom kullanılması, genital siğilleri önlemenin başlıca yöntemleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında çok eşlilikten korunursanız, bu riski daha aza indirmiş olacaksınız.

Genital bölgede oluşan aşınmalar nedeniyle daha fazla görülen bu vaka ile ilgili korunma yöntemleri olarak kullanacağınız bir uygulama bulunmaktadır. Eğer genital bölge kuru ise bu aşınma daha fazla olur. Bu nedenle nemlendirecek olan ürünleri kullanarak, ilişkiye girmeden önce mutlaka nemli bir hal almasını da sağlamalısınız.

Bu yazı 1634 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM