Genital Herpes Nedir?

Paylaş
 

HSV2 dediğimiz Genital herpers olarak isimlendirilen Genital uçuklar deri teması ile bulaşan hastalık tipidir. Dünya üzerinde çok yaygın olan Genital herpers hastalığı popülasyonun %48 ‘inde görülmektedir.

Bu Genital uçukların en çok bulaşma yolu cinsel birliktelik ile geçmektedir. Virüsün bulunmuş olduğu dokulara temas edilmesi ve daha çok vajinal seks ile birliktelik sonucu bulaşan bu hastalığın sürtünme yolu ile ortaya çıkması en büyük etkenlerinden birisidir. Virüs vücuda girmesiyle birlikte uzun bir süre belirti vermeyebilmektedir. Bu gibi durumlara asemptomik taşıyıcı dediğimiz hastalık denilmektedir.

Çok fazla seks yapan kişilerin genel olarak genital bölgesinde yer alan mantarlar ile gözlemlenebilmektedir. Bu mantarın en belirgin olduğu dönemler arasında stres vb gibi durumlar teşkil etmektedir. Genital kısımlarda oluşan kaşınmalar, şişkinlik, gribe benzeyen semptonlarla birleşmesi sonucu ateşlenme, boğazlar bölgesinde ağrılar ve bacaklarda görülen ağrılık veya şişme gibi belirtileri vardır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Genital siğiller tek olarak sürtünme yolu ile bulaşmaktadır. Kan, salya veya ter üzerinden bulaşıcı bir hastalık türü değildir.

Bu yazı 1389 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM