Genital Herpes Nasıl İyileşir?

Paylaş
 

Genital Herpes diğer adı ile uçuk, kadın ve erkeğin cinsel organında meydana gelen bir virüs kaynaklı hastalıktır. Cinsel ve tensel temas ile bulaşmaktadır. Kendini genital bölgede ağrılı ve döküntülü bir şekilde gösterir.
Genital bölgede oluşan lezyonların kazınması ile elde edilen deri üzerinde testler yapılarak ortaya çıkar. Bu virüs vücuda girdikten bir süre sonra kanda virüs için bir antikor üremesi olur. Doktorlar kandan alınan örnek ile hastalığın kesin teşhisini koyabilmektedir.

Genital Herpes Tedavisi

Hastalık vücuda bir defa girdiği taktirde, bir süre sonra omiriliğin içinde yerleşir ve ömür boyu orada kalır. Bazı kişilerde dönem dönem farklı etkiler sebebiyle alevlenir, sonra ortadan kaybolur. Bazılarında ise ömrü boyunca bir daha çıkmaz. Genital bölgede oluşan uçuk bulaşıcıdır. Bu yüzden lezyonun olduğu dönemlerde eşler cinsel temastan uzak durmalılar. Çoğunlukla çok şiddetli ağrı ve rahatsızlık vermeden geçecektir. Ama bazı bünyelerde yanma, kaşıntı, ağrı etkisi yaratabilir. Bunun için kullanılan anestezik kremler ve ağrı kesiciler mevcut. Ayrıca tuzlu su banyosu iyi gelmektedir.

Hastalık vücudun bağışıklık sisteminde bir baskılama yapmış olduğu ve aslında daha basit anlatımıyla vücuda kendini kabul ettirmiş olduğu için kesin bir tedavisi yoktur. Uzmanlar bu tür virüslü uçuk vakkalarının toplumun büyük bir çoğunluğunda yaşandığını fakat çoğunlukla farkına bile varılmadığını söylüyor. Adet kanamaları sırasında ve ya terleme ve hassasiyetin arttığı dönemlerde virüse daha açık olan genital bölge bu tür bir hastalığı rahatlıkla alabilir. Bu virüs, vücudun içinde saklanarak, bir daha kendini göstermeden bir ömür sizinle yaşayabilir.

Bu yazı 4660 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM