Gebelikte Kaşıntı Problemi

Paylaş
 

Gebelikte Kaşıntı Problemi

Kadınlar gebelik süresi boyunca daha önce yaşamadığı birçok farklı problemle karşı karşıya kalabilmektedir. Özellikle ilk gebeliğini yaşayan kadınlarda bu tarz problemler daha yoğun bir şekilde görülebilir.

Gebelik sırasında yaşanan problemler bebeğe zarar verme korkusu da taşımaktadır. Bu korkuların başında da kaşıntı probleminin bebeğe zarar verebilmesi gelmektedir.

Hamilelik sürecini yaşayan kadınlarda karın ve göğüs etrafında yaşanabilecek kaşıntılar normaldir ve endişe edilmemesi gerekir. Bu bölgelerde oluşan çatlaklar kaşıntıya neden olur. Ayrıca gebelik zamanında yaşanan hormonal değişimlerde kaşıntı sebebi olabilir.

Gebelik sürecinde kan akışının hızlanması, ter bezlerinin daha fazla ve daha hızlı çalışması, bayanların ciltlerinin bu dönemde daha aktif olduğunu göstermektedir. Bu dönemde cildin aşırı aktif olması durumunda bazı cilt hastalıklar ortaya çıkabilir.

Peki bu kaşıntılara karşı ne gibi önemler alınabilir?

İşte cevap: Ilık su ile yapılan banyolar en etkili çözümdür. Ilık su ile yapılan duşlar esnasında sabun ve şampuanı vücuttan iyice temizlemek önemlidir ve yumuşak bir havlu ile iyice kurulanmak gerekir. Gebelik döneminde parfümlerden uzak durmak da önemlidir ve cildi nemlendirmek kaşıntının önlenmesi açısından önem arz etmektedir. Ek olarak yulaf özlü şampuan ve sabunları tercih etmeniz durumunda kaşıntı probleminize iyi gelecektir.

Bu yazı 2919 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM