Gebelikte Enfeksiyon Hastalıkları

Paylaş
 

Gebelikte Enfeksiyon Hastalıkları

Kadınların en özel dönemlerinden olan gebelikte enfeksiyon hastalıkları nedeniyle büyük problemler yaşamakta oldukları görülmektedir. Enfeksiyon hastalıklarının neler olduğu ve neden kaynaklandığına dair önemli paylaşımları yaparak, sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Böylece sizler de gebelikte enfeksiyon hastalıkları ile ilgili bilgi sahibi olabilecek ve bebeklerinizi henüz anne karnından itibaren nasıl korumanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Enfeksiyonların bebeğe zararı var mı?

Gebelikte görülen enfeksiyon hastalıkları arasında idrar yolu, solunum yolu enfeksiyonları, nezle veya girip ya da bağırsak enfeksiyonları görülebilir. Bunlar genellikle bebeğe zarar vermeyen enfeksiyonları barındırır.

Bu tür enfeksiyonların kısa süre içerisinde kendiliğinden ya da ayakta yapılacak ilaç tedavileri ile geçmekte oldukları görülür.

Enfeksiyonlardan nasıl korunmalıdır?

Gebe olan kadının, enfeksiyonlardan korunmak amacıyla hijyene önem vermesi neredeyse ilk kuraldır. Sürekli elini yıkaması, bulaşıcı enfeksiyonlardan kurtulmak için de başkasının eşyasını kullanmaması gerekmektedir.

Bu gibi önlemleri alarak sizler de gebelikte görülen enfeksiyon hastalıklarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Böylece bebeğinizin zarar görme riskini de en az seviyelere indirmiş olursunuz. Kendinizi ve bebeğinizi düşündüğünüz noktada enfeksiyona kapılmadan tedbir almaya özen göstermelisiniz.

Bu yazı 1641 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM