Gebelik için düzenli ilişki nasıl sağlanır?

Paylaş
 

Gebelik

için düzenli ilişki nasıl sağlanır?
Türkiye’de günümüzde kısırlık yüzdesi artmaktadır. Sağlık bakanlığının açıklamış olduğu verilere bakacak olursak yaklaşık 2 milyon insan çocuk sahibi olamıyor. Bunun nedenlerini uzmanlar teşhis ederek çözmeye çalışıyorlar Ancak kısırlık sorunu harici gebelik şansını arttırmak için cinsel ilişkide bilinmesi gereken bazı  hususlar vardır.

Kadınlarda yumurtlama Dönemi

Kadınların gebe kalabilmesi için özellikle yumurtlama döneminde düzenli cinsel ilişkiye girmek gebelik şansını arttırmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da her şeyin bir normali vardır. Çünkü erkekte de sperm üretiminde eğer her gün uzun süreli cinsel ilişki olursa bir azalma meydana gelecektir. Yada çok uzun aralıklarla ilişki olursa veya erkekte boşalma çok uzun aralıklarda olursa yine sperm kalitesinde bir düşüş olmaya bir anlamda spermler bayatlamaya başlar.

Bu nedenle esasında 2 ile 3 günde bir cinsel ilişki sperm üretimin düzenli ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda sperm sayısının da aynı olmasında yeterli olacaktır.

Ancak kadınların yumurtlama döneminde arka arkaya 3 gün ilişkiye girilmesi önerilebilir. Bazı hekimler sperm sayısının daha fazla olmasını sağlamak amacıyla kadınların yumurtlama döneminde 2 günde 1 ilişkiyi de önerebilmektedir.

Yumurtlamadan önce 5 gün ve yumurtlamadan sonra ki 2 günlük dönem yani bu 1 haftalık dönem içerisindeki cinsel ilişki gebelik yani hamilelik şansını çok etkili bir şekilde arttırabilmektedir.

Sperm Sayısı

Dolayısıyla bunun dışında düzenli veya sürekli her gün cinsel ilişkiye girilmesi gebelik şansını olumsuz olarak etkilemez.  Ancak erkeklerde sperm sayısının ve kalitesinin normal olması ve düzenli üretimin sağlanması açısından önem taşımaktadır.

Bu yazı 4818 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM