Gebelik Döneminde Yüksek Tansiyon

Paylaş
 

Gebelik Döneminde Yüksek Tansiyon

Yüksek tansiyon, her yaşta ve dönemde olduğu gibi gebelik döneminde de büyük problemlere yol açmakta olduğu için, bu yazımızda ele alacağımız konuyu oluşturmaktadır.

Böylece anne adaylarının gebelik dönemi ile ilgili sorunları arasında yer alabilecek olan yüksek tansiyona karşı nasıl bir davranış sergilemeleri gerektiğine de değineceğiz.

En riskli sonucu bebeğin gelişiminin sağlıksız olması şeklinde görülen gebelikte yüksek tansiyona karşı alınacak bazı tedbirler vardır.

Yüksek basıncı şeklinde ortaya çıkan tansiyonun ciddi kalp rahatsızlıklarına yol açması bakımından anne adayına ve bebeğe sağlık sorunu şeklinde zarar verdiği görülmektedir.

Yalnızca gebelikte ortaya çıkan ve özellikle ikinci yarısında etki eden yüksek tansiyon çok daha fazla ciddiye alınmalıdır. Yine tansiyonun yükselmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek olan felç ile ilgili de doğum esnasında ve sonrasında takiplerin yapılmakta olduğu görülmektedir. Yüksek tansiyonun gebelik dönemi sonrasında geçeceğinin tahmin edilmesi, buna göre bir tedavi uygulanmasını gerektirmektedir.

Bu konuda yaşadığınız bir sıkıntı varsa mutlaka doktora görünmeli ve kendiliğinden geçmesini beklememelisiniz. Bu konu bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelmesi ve annenin de sağlığının olumsuz etkilenmemesi için son derece önemlidir.

Gebelikte Tansiyon Düşüklüğü ile ilgili yazımızı mutlaka okuyun.

Bu yazı 1686 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM