Garnier Kömürlü Peeling

Paylaş
 

Garnier Kömürlü Peeling Nedir?

Garnier kömürlü peeling karma ve sorunlu ciltler için kullanılması uygun olan bir yüz temizleme ürünüdür. Kömür, cilde uyumlu salisilik asit ve vaccinium myrtillus yani bilinen adıyla yaban mersini bitkisinin özlerinden oluşmaktadır. Salisilik asit kozmetikte kullanılan doğal bir peelingtir. Ciltteki ölü deriyi zarar vermeden parçalar ve atar. Aktif kömür bilinen diğer adıyla karbon, kozmetikte gözenek temizleyicisi olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında cilt kozmetiğinde yaşlanma karşıtı olarak üretilen ürünlerin içeriğine girmiş bir ürün.

Yaban mersini doğal bir toksin atıcıdır. Ciltteki toksinleri atar, kırışıklığa ve diğer bazı sorunlara sebep olan serbest radikallerden arındırılmasını sağlar. Garnier kömürlü peeling 3’ü bir arada özelliği ile temizlik, ölü deriden arındırma ve bakım maskesi özelliğine sahip bir üründür.

Garnier Kömürlü Peeling Ne İçin Kullanılır?

Siyah nokta ve sorunlu cilt tiplerinin temizlik ve bakımında kullanılan Garnier kömürlü peeling yüzdeki pürüzlü görüntüyü giderir. Siyah noktaların temizlenmesinde faydalıdır. Cildi derinlemesine temizleyerek sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Peeling özelliği ile cildi ölü deriden arındırarak canlı bir görünüm kazandırır. Kömür içerikli maske ile siyah noktaları yakalar ve ciltten atar.

Garnier Kömürlü peeling yüzü temizleme, siyah nokta ve sivilcelerden arındırmasının yanında bazı özelliklere de sahiptir. Çok yağlı ciltlerde parlamayı önleyerek mat bir görünüm kazandırır. Karma ciltlerde burun ve alındaki yağlanmayı giderirken, çene ve yanaklarda nem dengesini sağlar. Yağdan, kirden, siyah noktadan arınan ciltte hücre yenilenmesi hızlanır ve sağlıklı görüntüye kavuşur. Nem dengesi sağlanan cilt de ışıldar.

Garnier Kömürlü Peeling Nasıl Kullanılır?

Garnier kömürlü peeling her sabah nemli yüze ince bir tabaka halinde sürülür, ürünün ciltte çok az bir süre kalması sağlanır ve bol suyla yıkanır.

Ölü deriden arındırma için bekleme süresi yıkama işlemi süresinden bir dakika daha fazla olmalıdır. Ürün cilde hafif masaj hareketleri yapılarak yedirilir ve ölü derileri kaldırır ve atar.

Siyah noktalardan arındırma işlemi için yüzün tamamına ya da sadece siyah nokta olan bölgeye uygulanır ve 10- 15 dk ciltte bırakılır. Sonra bol suyla yıkama işlemi yapılır.

https://www.dermoeczanem.com/garnier-saf-temiz-siyah-nokta-karsiti-komurlu-peeling-150ml

Bu yazı 1541 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM