Farenjite Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Farenjite Ne İyi Gelir?

Farenjit, yutak bölgesinde oluşan iltihaplanma anlamına gelmektedir. Boğazda yanma, yutkunma güçlüğü, öksürük, ses kısıklığı, ateş ve burun akıntısı şeklindeki belirtilerle kendini gösteren bir hastalıktır. Peki, farenjite ne iyi gelir?

Aslında bu sağlık sorununa çözüm olan tek metot uygulanmamaktadır. Faranjite iyi gelen bazı detaylar şöyle önerilmektedir;

Günlük 3-4 fincan kadar demleme adaçayı içebilirsiniz. Adaçayının antiseptik özelliği nedeniyle boğazınızda hızlı bir şekilde iyileşmeyi sağlar.

Beslenmede acı, ekşi ve baharatlı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmanız önerilir. Sıvı şeklindeki gıdaları daha fazla tüketmelisiniz. Örneğin; çorba gibi.

Farenjit için bir diğer önemli öneri ise hastanın bol bol sıvı tüketmesidir. Bu konuda dikkat edilecek detay tüketilecek sıvının soğuk veya sıcak olmaması gereklidir,ılık olmalıdır. Bu öneri, genel anlamda boğaz hastalıklarına karşı önerilmektedir.

Çok sıcak veya çok soğuk içecek ve gıdalar tüketmemeniz önerilir. Çünkü çok soğuk veya çok sıcak maddeler boğazdaki tahriş oranını arttırır ve bu sebeple farenjit dahada azabilir.

Bu yazı 2191 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM