Estetik Cerrahi

Paylaş
 

Estetik cerrahi, plastik cerrahi operasyonlarının bir yan dalıdır. Estetik cerrahi operasyonları genellikle tıbbi problemlerden öte, görsellik ve estetik üzerine olan problemleri çözmeye yöneliktir. Gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp sayesinde ise artık çok daha kolay ve çok daha sık yapılmaktadır ve daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Estetik cerrahi riskleri her operasyonda var olan, kişinin genel sağlık sorunlarından kaynaklanacak risklerdir. Estetik cerrahi uygulanan organlar hayati önem taşıyan organlar olmadıkları için, operasyonların kendilerinden kaynaklanan tehlikeler söz konusu değildir. Estetik cerrahi operasyonlarından önce genel tetkikler yapılır ve kişi herhangi bir operasyonun yükün taşıyabilecek kapasitede ise operasyon rahatlıkla yapılır. Ancak operasyonların kesinlikle cerrahlara, uygun klinik ve hastane koşullarında yaptırılması son derece önemlidir.

Estetik cerrahi, deri ve deri altına uygulanırlar. Bu nedenle çok ağrılı olmazlar. Çok kısa sürede tamamlanırlar ve operasyonun olduğu gün çoğu vakalar taburcu edilirler. İyileşme süreçler ise vakanın durumuna göre bir haftaya kadar sürebilir. İyileşme sürecinde sadece bandaj, alçı ve dikişler bir rahatsızlık yaratır, onun dışında zorlayıcı bir durum söz konusu değildir.

Toplumda çok yaygın olarak bilinen ama yanlış olan bir bilgi de estetik cerrahinin çok pahalı olduğu yönündedir. Ancak bugün hemen hemen her ilde devlet hastanelerinde plastik cerrahi bölümü bulunmaktadır ve estetik cerrahi operasyonları buralarda da yapılabilmektedir. Çok lüks klinikler ve özel hastaneler tercih edilmediği sürece, eskisi gibi pahalı uygulamalar değillerdir.

Bu yazı 1898 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM