Estetik Cerrahi Yöntemler

Paylaş
 

Bazı insanlar, anatomik yapıları normal olmasına rağmen çok daha iyi bir dış görünüme sahip olmak isteyebilirler. Ya da, doğuştan veya sonradan meydana gelen fiziki kusurlar oluşmuş olabilir, bu sorunların giderilmesini isteyebilirler.

Her iki şekilde de, insanın sosyal yaşamını ve günlük hayatını etkileyen, ruh sağlığını bozabilen bu problemler, estetik cerrahi ile tedavi edilmektedir.

Plastik cerrahi alanında çığır açan yöntemler sayesinde, saç telinden ayak parmaklarına kadar her bölgede başarılı ameliyatlar yapılmaktadır. Bu gibi ameliyatlarda, genellikle insanların kendi dokularından yararlanılırken, bazen de silikon gibi suni materyallerden de faydalanılır.

Örneğin, kanser nedeni ile memesi alınan bir kadına, ancak estetik cerrahi doktoru tedavi edebilir. Ya da, alın gerdirme veya dudak elmacık kemiği belirginleştirme uygulamaları, estetik cerrahinin alanına girer ve uzmanlık gerektirir.

Günümüzde estetik ameliyat yaptırmak hiç de utanılacak bir şey değildir. Vücut kusurlarının düzeltilmesi, insanların kendine duydukları özgüveni arttırmaktadır.

Dış görünümünden memnun olmayan ve bu nedenlerden dolayı ruhsal sorunları olan kişilere, hayata bağlamak, kendisini daha iyi ve güçlü hissettirmek için estetik cerrahi yöntemler uygulanır.

Estetik cerrahi çeşitleri arasında, meme büyütme-küçültme-dikleştirme, yüz gerdirme, liposuction, burun kaldırma-küçültme, dudak dolgunlaştırma, yanak estetiği en güzel örneklerdir.

Estetik cerrahi ameliyatların başarı oranı; insanın yaşı, ırkı, cinsiyeti, alkol veya sigara kullanımı, ilaç kullanımı, doku yapısı, doku kalitesine göre değişmektedir. Tüm bu faktörler, cerrahinin başarı oranını etkilemektedir.

Bu yazı 1976 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM