Erken Boşalma Ve Tedavisi

Paylaş
 

Erken Boşalma Ve Tedavisi

Cinsel ilişki sırasında erkeğin istem dışı vajina içerisi girer girmez hemen boşalmasındır. Bu rahatsızlığın bir ölçüsü ve bir kurallı yoktur kimine göre bu süre 5 dakika kimine göre ise 1 dakikadır. Genellikle erken boşalma erkeklerin % 70 görülüp yaş ilerledikçe bu sorun ortadan kalmaktadır. Erken boşalma  eşler arasında birçok sorun oluşturmakta ve erkeğe kendisini güçsüz hissettirmekte.

Erken boşalma bütün dünyada görülmekte ve birçok erkek bunun için tedavi yöntemleri aramakta ama  bu durum bizim ülkemizde biraz daha farklıdır. Bir erkeğin güçlü kuvvetli olması için uzun süre boşalmaması ve birçok kez ilişkiye girmesi gerekir. Bu gerekliği yerine getirmeyen erkek kendisini kimliksiz hisseder ve bu bir suçmuş gibi karşı tarafın yetersiz olduğunu söyler. Halbuki bu bir yetersizlik yada güçsüzlük simgesi değildir bir rahatsızlıktır, ilk önce hasta bunu kabul etmelidir. Bunu kabul eden hasta ilk önce bir üroloji uzmanına başvurmalı ve fiziki muayeneden geçmelidir. Eğer bir fiziki sorun yoksa psikolojik açıdan incelenmeli ve geçmiş öyküsü dinlenmelidir. Bütün incelemelerden geçen hastaya tekli ve eşli terapiler yapılır ve egzersizler verilir. Genelde bu terapiler 6 ve 10 seans arasıdır ama çocukluk ve çocukluk dönemin bir travma yaşamışsa bu süre daha da uzamaktadır.

Terapi ile bir sonuç alamadığımız hastalarda ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi iki yöntemden oluşur erkekte uyarılmayı ve haz almayı sağlayan parasempatik sistem diğeri ise boşalmayı sağlayan sempatik sistedir. Bu iki sistem cinsel ilişki sırasında  vücudu kontrol ederek düzenli bir ilişki yaşamasını sağlar. Diğer bir tedavi yöntemiyse antideprasan ilaçlarıdır çünkü erken boşalma beyinle ilgili bir sorundur ve bu ilaçlara beyini kontrol altına alabiliyoruz.

Bu yazı 1566 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM