Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Ve Çözüm Yolları

Paylaş
 

Cinsel isteksizlik ilişkileri en çok sarsan ve hatta evliliklerde boşanmalara kadar giden ciddi bir problemdir. Seks ilişkilerdeki bağın sağlam olabilmesi adına en güçlü dayanaktır ancak iki taraftan birinde isteksizlik durumu söz konusu olduğunda ilişkilerdeki sevgi yerini soğukluk ve geçimsizliğe bırakmaktadır. Cinsel isteksizlik sorunu sadece kadınlarda rastlanan bir problem değildir. Erkeklerde de cinsel isteksizlik gibi durumlarla karşı karşıya gelinebilmektedir. Erkeklerde cinsel isteksizlik genel olarak sertleşme problemi, erken boşalma ve cinsel dürtü problemleri ile baş göstermektedir. Bunun yanı sıra psikolojik olarak da cinsel isteksizlik durumu söz konusu olabilmektedir.

Cinsel İsteksizliğe Neden Olan Durumlar

Cinsel isteksizliğe neden olan durumlar kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Psikolojik durumlar, fiziksel durumlar, sağlık problemleri ve kullanılan ilaçlar gibi pek çok durum cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir. Cinsel isteksizlik eğer psikolojik nedenlerden dolayı kaynaklanıyor ise genel olarak stresli zamanlarda çok daha fazla gözlemlenebilmektedir. Cinsel isteksizlik durumu sık bir şekilde yaşanıyor ise bir uzmana danışarak bu problemin neden kaynaklandığının iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Çünkü cinsel isteksizlik çeşitli sağlık problemlerinden kaynaklı olabileceği gibi cinsel fonksiyon bozukluklarına bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Hangi Yaşlarda Görülür?

Erkeklerde cinsel isteksizliğin yaş ile bir bağlantısı olduğu pek söylenemez. Cinsel isteksizlik ileri yaşlardaki bir erkekte görülebileceği gibi genç yaşlardaki bir erkeklerde de görülebilmektir. Erkeklerde meydana gelen cinsel isteksizlik durumu eğer psikolojik nedenlerden dolayı kaynaklanıyor ise uzman bir psikoloktan yardım almak, organik sorunlardan dolayı kaynaklanıyor ise de testosteron hormonu inceledikten sonra tanı koymak etkili bir tedavi sürecini başlatacaktır. Cinsel isteksizliğin belirtileri arasında ise aklına hiçbir şekilde cinsel istek ve düşünce gelmeme, cinsel ilişkiye girmenin azalması ya da hiç olmaması, partnerinin cinsel çağrılarında uyarılmama ve hiçbir şey hissetmeme gibi durumlar baş göstermektedir. Cinsel yaşantının sorunsuz bir şekilde yaşanabilmesi için kadın ve erkeğin birbirinden hoşlanmasının yanı sıra psikolojik ve fizyolojik olarak da sağlıklı bir birey olması gerekmektedir. Eğer sorun varsa psikolojik destek almalıdırlar.

Bu yazı 617 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM