Egzama Tarih mi Oluyor?

Paylaş
 

Egzama Tarih mi Oluyor?

Egzama, görüntü bakımından rahatsız edici bir deri hastalığıdır. Tehlikesi bulunmasa bile rahatsız edici olan egzama konusunda tedavi uzun soluklu olmaktaydı. Dünya üzerinde her on kişiden birinin hayatının bir döneminde egzama olduğu saptanmıştır. Duygusal sıkıntı, alerji gibi sebepleri olan egzama, özellikle kaşıntı yaptığı için rahatsızlık vermektedir. Egzama yüzde oluştuğunda kötü bir görüntüye neden olmakta ve sosyal anlamda psikolojik sorunlara yol açmaktadır.

Egzama tedavisi konusunda İngiliz bilim adamlarının araştırması bu sorunu adeta tarihe karıştıracak cinsten. Sadece egzama değil, saçkıran ve eklem iltihabı sorunlarına da çözüm olması beklenen bu yöntem, göbek bağından faydalanılarak ortaya çıkarılmıştır. Tesadüf eseri göbek bağında yer alan proteinlerin bağışıklık sistemiyle ilgili egzama gibi sorunlara çözüm olabileceği anlaşıldı ve bu noktadan sonra çalışmalar hız kazandı.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Anthony Nolan Araştırma Enstitüsü’nden Dr. Aurora Saudemont, “sonuçlar, göbek bağında yer alan proteinler sayesinde egzama, saçkıran gibi hastalıkların büyük yan etkilere yol açmadan kısa sürede tedavi edilebileceğini gösteriyor” dedi. Göbek bağındaki proteinler kullanılarak krem üretilmesi ve bu kremin de en geç 3 yıl içinde yaygınlaşması amaçlanmaktadır.

Göbek bağındaki proteinler ile üretilecek olan kremin sadece egzama, saçkıran ve eklem iltihabı konusunda değil, sağlıklı dokulara zarar veren başka bağışıklık kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılması da amaçlanıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili gelişmeler hangi yönde olacak?

Bu yazı 3138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM