Diyet Listesi

Paylaş
 

Hem sağlıklı hem de fit görünümlü bir vücuda sahip olmak için iyi bir diyet listesi şart! Öyle ki son zamanlarda karbonhidrat ağırlıklı gıdaların tüketiminin artmasıyla birlikte, insanların çok ciddi kilo problemi yaşamaları da kaçınılmaz hale gelmiştir. Hafif ve bölgesel yağlanmayla başlayan bu sağlıksız sürecin sonunda ise, obezite problemi kendini göstermeye başlayacaktır. Peki kilo vermek için neler yapılması gerekiyor? En iyi zayıflama yöntemleri nelerdir? Diyet yemekleri hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişiyor olması, insanların hareketsiz yaşam tarzına sahip olmasına neden olmuştur. Yaşam standartlarının yükselmesiyle birlikte düzensiz beslenme alışkanlıklarının edinilmiş olması, büyük bir kitlenin kilo problemi yaşamasına neden olmuştur.

Aşırı kilolardan kurtulmak için öncelikle, iyi bir diyetisyen hekimi ziyaret etmeniz gerekiyor. Kilo problemini çözmek için atılması gereken ilk ve en önemli adım budur. Diyetisyen hekimler genellikle ilk aşamada hastalarını bazı testlerden geçireceklerdir. Bu testler zayıflama sürecinin birinci aşamasını oluşturur. Bu aşamada hastanın tiroid problemi var mı ya da yok mu, insülin direnci ne seviyede gibi konularda araştırmalar yapılmaktadır. Bir sonraki aşamada ise hekimlerin , kişisel özellikler ve yaşam tarzlarını da göz önünde bulundurarak hazırladıkları diyet listelerinin uygulamaya konulması gerekmektedir. Bazı durumlarda ise kilo problemiyle mücadele etmek için Dez ya da Fitback gibi ek besin takviyeleri kullanılmaktadır. Ancak bu tarz besinlerden ziyade doğal beslenme modeline alışmak, insanların sonraki yaşamlarında elde ettikleri fit vücut yapısını korumalarını sağlayacaktır. Zaten diyetisyen hekimler tarafından hazırlanan diyet listelerinde kişilerin günlük olarak tüketmeleri gereken kalori miktarı kontrol altında tutulacaktır. Öyle ki bu yöntemin diğer yöntemlere nazaran çok daha sağlıklı olduğu bilinir. Ancak hazırlanan diyet listelerinin de bazı koşullara uyum sağlaması şarttır. Aksi takdirde sağlıklı bir beslenme modeli oluşturmak mümkün olmayacaktır.

Öncelikle iyi bir beslenme modelinin olmazsa olmazlarından ilki kahvaltıyı asla atlamamaktadır. Ancak günün ilk görünün de kesinlikle un ve şeker içerikli besinlerden uzak durulmasına özen gösterilmelidir. Zaten kişilerin sahip oldukları çeşitli diyet seti içerisinde de, kahvaltı konusunda bazı gerekliliklerin açık bir şekilde belirtildiğini görmek mümkün olacaktır. Akabinde ise listelerdeki ara öğünlerin aksatılmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü ara öğünlerin düzenli tüketilmemesi kişilerin gün içerisinde açlık çekmesine neden olacaktır. Tüm bunlara ek olarak ise öğle ya da akşam öğünlerinde Herbalife ya da Slimfit gibi besinlerin tüketilmesinde herhangi bir zarar olmayacaktır.

Kaynak: https://www.diyetseti.com

Bu yazı 968 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM