Diş Ağrısını Aniden Kesecek Öneriler

Paylaş
 

Öncelikle ağrıların sebeplerini kısaca öğrenelim. Diş ağrıları, başta diş çürükleri, diş çatlaması ya da kırılması, diş eti enfeksiyonları diş kökündeki sinir hücrelerinin ağır hasarlı ve var olan dolguların oynaması sebebiyle baş gösterir. En kısa sürede bir dişçiye görünmekle beraber, evde de şu şekilde diş ağrılarınıza çare bulabilirsiniz:

Misvak Masajı

Belki daha siz dünyada yokken, büyüklerimizin kendi diş sağlıkları için kullandığı bir yöntemdir misvak. Genel diş temizliği ve sağlığını korumak için sayısız faydasının yanı sıra, ani oluşan ağrıların sorunlu bölgelerinin dezenfeksiyonunu yapar. Özellikle ağrıyan bölgeye, ucu hafif fırçalaştırılmış misvak ile ovarcasına yapılan masaj ile diş ağrınızı kısa sürede kesebilirsiniz.

Karanfil Kürü 

Karanfil bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir. Vücut içinde olduğu gibi, vücut dışında da özellikle ağız içi uygulamalarımızda son derece faydalıdır. Özellikle ağrı kesici olarak ağız içinde, çiğnenerek, ezilmiş karanfil ile baskı uygulayarak ağrıyan bölgenin ağrısını ani olarak kesebilirsiniz. Hazırda satılan karanfil yağını pamuk yardımıyla ağrıyan dişinize baskı uygulayarak kullanabilirsiniz. Yâda; en basit yöntemle evde 2-3 adet karanfili kaşıkla iyice ezdikten sonra daha çabuk etki göstermesi için zeytinyağına kısa süre bastırın ve sonra dişinize yine aynı şekilde baskı uygulayın.

Sarımsak ve Maydanoz Karışımı

Sarımsak ve maydanoz, insan vücudu için tam bir yenileme sihirbazıdır. Birçok sağlık sorunu için özellikle bitkisel tedavi uzmanlarınca da önerilen bu ikili, diş ağrılarınız içinde adet kurtarıcı görevi üstlenir. Sarımsak ve maydanoz ezilerek karıştırıldıktan sonra, posa kıvamına gelince bir miktar tuz ilave edilerek, ağrıyan bölgeye iyice yedirilir. Doğal antibiyotik olarak nam salan sarımsak, diş ağrılarında genelde doktorların tavsiye ettiği antibiyotik hapları kadar faydalı olur. Apse, iltihap, diş eti rahatsızlıkları gibi sürekli baş gösteren rahatsızlıklarınız da bu karışımı sürekli olarak ilaç yerine de kullanabilirsiniz.

Bu yazı 838 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM