Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Diş ağrısı birçok kişinin korkulu rüyası olmaktadır. Bu ağrılar dişte bir sorun olduğunun en önemli belirtilerindendir. Kişiye büyük bir acı hissettiren diş ağrısı önlem alınmazsa diş kaybına kadar gidebilen kötü sonuçlara neden olabilmektedir.

Diş Ağrısını Geçirme Yöntemleri

Diş ağrılarını geçirmek için uygulayabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak siz de diş ağrınız dan geçici olarak kurtularak doktora gitmek için zaman kazanabilirsiniz.

  • Çürük dişler çok daha hassas oldukları için bu dişlerin arasında kalan yemek artıkları diş ağrısına sebep olabilmektedir. Bu nedenle diş ağrısı hissettiğinizde dişinizi fırçalamanız ağrınızın geçmesini sağlayabilir.
  • Tuzlu suyla yapacağınız gargara işlemi ağız bölgesinde uyuşturucu etki yaparak diş ağrınızın hafiflemesinde size yardımcı olabilir.
  • Modern tıptan önce ağrıların giderilmesinde kullanılan karanfil dişinizin uyuşmasını sağlayarak diş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.
  • Hafif ağrı kesicileri diş ağrısını geçirmek için kullanabilirsiniz. Bu ağrı kesiciler reçetesiz bir şekilde eczanelerden alınabilse de siz gene bu ilaçları doktor kontrolünde kullanmaya özen gösterin.
  • Ezilerek ağrıyan dişe uygulanan sarımsak da hızlı bir şekilde diş ağrısını geçirecektir.

Paylaşmış olduğumuz diş ağrısını geçirme yöntemleri diş ağrısından geçici olarak kurtulmanızı sağlayacaktır ancak kesin çözüm için mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Diş Ağrısını Aniden Kesecek Öneriler

Bu yazı 1453 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM