Dikişsiz İmplant

Paylaş
 

Diş ve çene cerrahisinde ileri tetkik ve analizlerin yapıldığı, implant alanında hasta dostu uygulama olan, son yeniliklerin kullanıldığı bir implant yöntemidir.

Dikişsiz İmplant Nasıl Uygulanır?

Kısaca bahsetmek gerekirse dikişsiz implant, hastanın ağız içinin, kemik ve dişetinin 2 ve 3 boyutlu görüntüleri alınır. Tüm bu görüntüler detaylı bir şekilde analiz edildikten sonra, hekim tarafından implantın derinliği, boyutu, yönü tespit edilerek kompakt tabakada implant için uygun bir yuva hazırlanarak, implantın yerleştirilmesi ile işlem tamamlanmış olur. Piyasanın bu tekniği en fazla kullanan kurumlarından biri olan Mersin diş hastanesi’nde, uzun gibi gözüken tüm bu süreç, ileri teknoloji cihaz ve yöntemler sayesinde en fazla 1,5 dakika gibi bir sürede tamamlanmış oluyor.

Dikişsiz İmplantın Artı Yönleri Nelerdir?

  • Bu yöntemin başarılı ve popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri, yöntemin çok daha az bir kanama ile tamamlanabilmesidir. Kan sulandırıcı ilaç kullananların ve hipertansiyon hastalarının, kendi doktorlarının onayı alınarak sağlanan bu yöntemin uygulanması esnasında ilacın kesilmesine gerek duyulmamaktadır.
  • Diğer bir farkı ise çok daha az bir zaman içerisinde operasyonun tamamlanabilmesidir. Kullanılan cihazların ve tekniğin, uygulamanın süresini kısaltıp kolaylaştırması sebeplerinden dolayı, implantolojide en popüler yöntem olmuştur.
  • Kanamanın az olması ve işlem süresinin kısa olması sebepleri dolayısıyla, işlem sırasında ve sonrasında enfeksiyon oluşma riski oldukça düşüktür.
  • Diğer diş operasyonları sırasında ve sonrasında görülen şişlik, acı, ödem ve ağrı gibi şikayetler bu yöntemde neredeyse hiç görülmemektedir. Daha az acılı bir yöntem olduğu için genellikle ağrı kesiciye bile gerek kalmamaktadır.
  • Bu yöntemin en önemli avantajlarından biri de, işlemin lazerle, dikişsiz bir şekilde gerçekleştirilmesi sebebiyle, implantın yiyeceklerden dolayı tahriş olma veya dikişlerinin atması gibi bir risk bulunmamaktadır. Diğer diş operasyonlarında olduğu gibi dişetine temas eden yiyeceklerin yarattığı acıdan hastayı kurtaran bir tekniktir. Ayrıca ağızda dikiş ve açık yara olmadığı için de, kemik yoluyla kapılan enfeksiyon riski de sıfıra indirilmiş olur.

Tüm bu avantajlara ve daha fazlasına sahip olan Lazerli Dikişsiz İmplant yöntemi, hastanın yukarda sayılan fonksiyonlar sebebiyle operasyonu daha kolay geçirmesine, bu süreçte iş yaşamından veya sosyal hayatından uzak kalmamasına da fayda sağlamaktadır. Mersin diş hekimleri, bu tedavinin başarılı sonuçlarla tamamlanabilmesi için, mutlaka deneyimli, olumlu referansları olan, uzman hekimlere başvurmak gerektiğini belirtiyorlar.

Kaynak: www.birkanozkanklinik.com.tr

Bu yazı 1156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM