Depresyonu Yenmenin Altın Noktaları

Paylaş
 

Depresyonun belirtileri arasında daha önceden isteyerek ve severek yaptığı günlük aktivitelere karşı bir isteksizlik ve hayattan zevk alamama gibi durumu vardır. Ek olarak, üzgün bir duygu durum ile birlikte görülen bazı davranış değişiklikleri de meydana gelebilir.

Depresyon denilen bu döngüden çıkmak o kadar kolay değildir. Bu durumda, psikolojik destek ve hekim tarafından verilen ilaçlar diyoruz. Ancak, psikolojik tedavinin farklı şeyler de deneyebilirsiniz. Eğer, depresyonu kısa bir sürede aşmak istiyorsanız bazı önerilere göz atmalısınız.

Düzenli egzersiz yapın. Her gün kısa veya uzun yürüyüşler yapın. Hemen faydasını görmeyi beklemeyin. Sabırlı olun.

Duygu ve düşüncelerinizi yazıya dökün. Yazıya döktüğünüz hisleriniz belki sizi bile şaşırtabilir çünkü bazen insan neler hissettiğine dışarıdan bakması farklıdır.

Balık yağı düzenli alın.Omega 3 yağının depresyonu yenmeye doğal şekilde yardımcı olduğu yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Sosyal olun. Depresyonu yenmekte arkadaşlarınızın ve ailenizin desteğini de hafife almayın. Aslında başkalarıyla vakit geçirmek fark etmeseniz dahi, kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Bu yazı 2082 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM