Uykusuzluk için Bitkisel Çözüm

Paylaş
 

Uykusuzluk için Bitkisel Çözüm

Günümüzde sık sık görülen rahatsızlıklardan  uykusuzluk için bitkisel çözümlere göz atılacak bu yazıda dikkatlice okumanızda fayda var. Uykusuzluk beraberinde psikolojik sorunları da getirebilmektedir. Bunun için öncelikle hekimlerinize başvurmalısınız ve hekimlerin vermiş olduğu ilaçları kullanmalısınız. Bu aşamadan sonra doğal kaynaklardan yararlanmak konusunda çözüm arayabilirsiniz.

Uykusuzluğun bir çok sebebi vardır.  Bunlardan biride uyumak için yatağa  giderken olumsuz düşüncelere kapılmak kafayı yastığa koyduğunuzda sizi mutsuz edecek düşüncelere kapılmamanızdır. Bu durum sizin bilinç altınıza işleyerek uyumanızı zorlaştıracaktır. Tam tersi bir davranış sergilemeniz  gerekmektedir. Güzel çocukluk anılarınızı , evlilik anılarınızı, ailenizi, eşinizi, dostunuzu ve kurduğunuz güzel hayalleri düşünerek uyumaya çalışırsanız daha rahat bir uyku uyumanız mümkün olabilir.

Uykusuzluk rahatsızlığının  aynı zamanda depresyon ve panik atak gibi rahatsızlıkları da beraberinde getirebileceğini düşünürsek depresyon ve panik atak rahatsızlıkları olanlarında bu bitkisel çözümü denemelerinde fayda vardır.

Bunun haricinde birde sinirsel uykusuzluk vardır.  Yine farklı olarak uyuyupta sık sık uyanma sorunu da vardır daha açık şekilde tarif etmek gerekirse kesik kesik uyuma sorunudur.

Bunların hepsi uykusuzluk problemi olup farklı türlerden oluşmaktadır bu nedenle de bitkisel çözümlerin sonucu duruma göre şekillenebilir.

Limon Melisa

 

Bu bitkinin sakinleştirici bir etkisi vardır. Uyumakta sıkıntı yaşayanların uyumakta zorlananların akşamları 1 bardak limon melisa çayı içmeleri çok faydalı olacaktır.  Bu sayede hem kaslarınız gevşeyecek hemde nasıl relax yani sakinleştiğinizi hayretle gözlemleyeceksiniz.

Melisa bitkisi aynı zamanda antibakteriyeldir.

Kaynak ; ibrahim Saraçoğlu

Bu yazı 4838 kere okundu.
 • Site Yorum

10 adet yorum var.

 1. yasemin dedi ki:

  Ah bu uykusuzluk yok mu? Minik bebeğim var arada uyanır hemen geri dalar ama ben dalamam artık dön dön yatakta sabah oluyor. Uyku problemimden her işim aksıyor artık 🙁

 2. Gökhan dedi ki:

  Tıp üzerinde pek bilgi vermeyi insanları yanıltmayı sevmem.Ama bir deneyimimi belirtmek istiyorum.Ben normalde gece 4-5 gibi uyur sabahları 10 gibi kalkardım hiç uyku düzenim yoktu.ilaç bile fayda etmiyordu.bu yazıyı okuduktan sonra aktardan aldım limonlu melisayı ve 1 haftadır kullanıyorum. 2nci günden itibaren faydasını görmeye başladım 11 gibi içiyorum en geç 1 de uyuyorum. Tavsiye ederim. ”Teşekkürler hastatv.com ”

 3. Gökhan dedi ki:

  ” Uykusuzluğun bir çok sebebi vardır. Bunlardan biride uyumak için yatağa giderken olumsuz düşüncelere kapılmak kafayı yastığa koyduğunuzda sizi mutsuz edecek düşüncelere kapılmamanızdır. ”

  işte benim sorunum bu.Geceleri bende günün iyi kötü analaizini yapmadan uyuyamam.böylelikle saate bir bakıyorum 3-4 olmuş zaten çoğu insan 7 de işe başlıyor.bense daha yeni uyumuş oluyorum.Umarım faydalı olur melisa yı deniyeceğim.

 4. Gökhan dedi ki:

  İbrahim saraçoğlu bitkisel konularını çok beğeniyorum.çünki adam tam bir araştırmacı prof. Dediği herşey bana göre doğru çıkıyor.umarım herkesin işine yarar.

 5. uranüs dedi ki:

  sıkca melisa otunu duyuyordum.bende uyku problemi çekiyorum.bunları deneyeceğim faydalı olacağına inanıyorum.

 6. mehmet gündüz dedi ki:

  2. öğretim bir öğrenci olarak uyuyamama problemim hat safhadaydı sayenizde gidermiş oldum teşekkürler.

 7. Canan Açıkgöz dedi ki:

  Ben uyku sorunumu melisa çayı ve papatya çayıyla hallettim. Özellikle melisa çayı konusunda fazlasıyla haklısınız. İnsanı sakinleştiriyor ve daha kolay uyumaya yardımcı oluyor.

 8. beş dedi ki:

  papatya da iyi ama papatya çayı vücudu rahatlattığı için araba kullanmadan önce ve dikkat gerektiren diğer işleri yaparken tüketilmemeli.

 9. suat dedi ki:

  uykusuzluk en kötü sorundur. Genel olarkak psikolojik sorunlardan kaynaklanır panik atak vs gibi durumlar etkiler

 10. Fenasi Sandal dedi ki:

  uyku sorunum var benimde geçrekten. umarım faydasını görürüm teşekkürler.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM