Clinique

Paylaş
 

Clinique, 1967 yılında US Vogue dergisinin editörü olan Coral Phillips ile dermatolog Dr. Norman Orentreich arasında gerçekleşmekte olan röportaj sonrasında kurulmuştur. Sonrasında ise Dr. Orentreich “Mükemmel bir cilt oluşturulabilir.” diyerek basit bir fikri dile getirmektedir. Geçmişe gidip o zamanlara baktığımızda ise güzel bir cildin tek kaynağının genler olarak görüldüğü düşünülmekteydi. Yalnızca şanslı genlere sahip insanların güzel ciltleri olurdu. Bakım ve makyaj ürünleriyle güzel bir cilt oluşturmak imkânsız gibi gelirdi. Hatta o yapılmakta olan bakım ve makyajın da sadece bir günlük görünüm değişikliği olduğu düşünülmekteydi. Sonrasında ise yeni bir başlangıç olarak varsaydığımız verilen röportajın dergi kapağında ki yazı büyük dikkat çekti. Bu yazı “Ürünler cildinizi elbette ki geliştirebilir! Doğduğunuz deriye sıkışıp kalmaz, sizde şanslı olabilirsiniz.” Yazısı büyük dikkat çekmiştir. Devamında da bu felsefenin bütün dünyada hâkim olacağı düşünülmüş ve de kadınlar tarafından büyük ilgiyle karşılanacağı düşünülmüştür. Bu sebeple de Estee Lauder uzantısı olan Clinique şirketi yıl 1968 de kurulmuştur. Yalnızca bir yıl sonra da ilk mağazasını İngiltere’de açmıştır.

Clinique diğer bir sürü şirketten yani kozmetik şirketlerinden farklı olduğunu ortaya bireysel cilt bakımı ile koymuştur. Yani kısacası bütün müşterilerin cilt tipine bakmadan tek bir ürün satmak yerine, her kişinin cilt tipine uygun formüle edilmiş cilt bakım ürünleri ortaya çıkarmıştır. Clinique dermatolog ve de kimyagerleri kişinin cilt bakımı için temizlik, tonik ve nemlendirme özelliklerine sahip 3 aşaması sistemli cilt bakım ürünlerini formüle etmişlerdir. Bu özel formülde bir öncü olan Clinique’nin tek metodu hijyen ve temizliktir. Clinique’nin bir diğer düşünceli davranışı ise cildi alerjili olan kişilere karşı olmuştur. Clinique ürünlerinin hepsi alerji testinden geçmiştir. Ayrıca basit bir kokudan ziyade yararlı bir bakımı amaç alan Clinique’nin ürünleri tamamen yani %100 kokusuz hazırlanmıştır. Bu güzel davranışta dünyada bir ilk olmuştur. Clinique müşterisi iseniz göreceğiniz muamele oldukça iyidir ve yalnızca bir birey olarak davranırlar. Yani sizin kendi cildinizin tipi belirlendikten sonra size özel hazırlanan bir program ile cildinizin probleminin çözümünü sunacaklardır. Bu bilgilere kozmetik bölümünde yapılan bir anket ve cildinize yapılan örneğin büyüteç ile kontrolü yapılarak belirlemektedirler.

Hepimiz biliyoruz ki erkeklerin cildi ile kadınların cildi arasında farklar vardır. Bu farklardan en bilineni ve en basit olanı hepimizin bildiği gibi hormonsal farklılıkların oluşmasıdır. Clinique’de erkeklerin bu farklı olan cilt bakım ihtiyaçlarını karşılamak adına cilt bakımlarını sağlamak için önemli adımlar atan yine bir ilk şirket olmuştur. Erkek cildi kadınların cildine göre doğal olarak daha yağlı olmaktadır. Bir de üstüne sakal ve bıyık gibi ilaveler olduğu için onlara özel bir cilt bakım ürününün olması şart olmuştur. Bunların yanında da kadınlar gibi günlük makyaj yapmadıkları içinde erkeklerin böyle bir bakım alışkanlıkları yoktur. Olmadığı içinde aslında erkeklerin bakım ihtiyacı da kadınlardan daha farklıdır. Clinique ürünleri bu alanda da önemli gelişmeler yapmış ve erkekleri düşünerek geniş bir ürün yelpazesi sunmuştur.

Clinique, bakım ürünlerinde bir ilki başlatmış olsa bile bu marka seçkin bir marka olduğu için makyaj ürünlerini de müşterileriyle buluşturmayı ihmal etmemiştir. Birçok başarılara imza atan bu kuruluş oldukça fazla tercih edilmektedir. Clinique ürünlerini incelemek gerekir ise en fazla tercih edilen ürünlerinin ruj, fondöten, nemlendirici, güneş koruyucular, parfümler ve erkek bakım ürünlerinin olduğunu görmekteyiz. Clinique önemli bir selektif markasıdır. Sürekli kendini yenilemekte ve teknoloji ile bilimin yenilikleri ile kendini geliştirmektedir. Bu yüzden oldukça fazla tercih edilmektedir. Ülkemizde de yaklaşık olarak 400 noktada satış yapmaktadır. Clinique’nin kendi markasına ait olarak da toplam 8 mağazası bulunmaktadır.

https://www.dermoeczanem.com/clinique

Bu yazı 1697 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM