Cinsel İlişkide Ağrı (Disparoni)

Paylaş
 

Cinsel İlişkide Ağrı 

Cinsel ilişkide ağrı (disparoni) sorunları, kadınlar tarafından çoğunlukla görmezden gelinmekte, çekinilmekte, kadınlar bu konuyla ilgili uzman hekime başvurmaya utanmaktadır. Çok basit tedavi yöntemleriyle bu sorunun giderilebileceğinden habersizlerdir.

Cinsel ilişki sırasında yaşanan ağrı çoğu zaman psikolojik olabileceği gibi, menopoz gibi geçiş dönemlerine bağlı olarakta görülebilmektedir. Menopoz dönemlerinde yaşanan hormonel değişiklikler nedeniyle, vajinanın elastikiyetini kaybetmesi sonucu ağrılı bir ilişki oluşabilmektedir. Ayrıca kadın cinsel organına temas eden kimyasallarda bu durumu tetikleyebilmektedir. Çoğunlukla cinsel ilişki sırasında kayganlığın yeterli olmaması nedeniyle gelişen bu ağrılar, şampuan, sabun gibi kimyasallarla o bölgenin PH değerindeki değişikliklere bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu ağrılar cinsel ilişki sonrasında 1-2 saat kadar devam etmektedir.

Cinsel ilişki esnasında ağrı yaşayan bayanların en kısa sürede Jinekoloji polikliniğe başvurmaları önerilmektedir.

Bu yazı 2538 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Sıdıka dedi ki:

    Cinsel ilişkide ağrı yaşıyorum utandığımdan doktora gitmek istemiyorum. Doktor harici sorunu farklı yöntemler ile çözemez miyiz?

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM