Chia Orjinal Mi Sahte Mi Nasıl Anlaşılır? Chia Tohumu Fiyatı Nedir?

Paylaş
 

Chia tohumu ya da chia çekirdeği, son dönemlerde gündeme sıklıkla gelen bir konudur. Özellikle kilo problemi yaşayan kişilerin zayıflama konusunda doğal yollara başvurmasıyla bu konuya olan talep artış göstermiştir. Her konuda ve her üründe olduğu gibi chia tohumu konusunda organiklik konusu son derece önemlidir. Bu önemli gıda maddesinin faydalarını alabilmek için orjinal chia konusuna dikkat edilmelidir.

Chia tohumunun içeriğinde yüksek oranda lif bulunmaktadır. Tok tutucu etkisi buradan gelmektedir. Ayrıca, sağlık için son derece faydalı olan Omega-3 yağ asidi bulunan chia tohumunun içeriğinde ayrıca, protein, demir, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, kalsiyum bulunmaktadır. Sağlık açısından oldukça faydalı bu içerik sayesinde pek çok olumlu etki sunmaktadır.

Chia Tohumunun Orjinalliğini Sorgulama

Günümüzde alışveriş kavramı adeta kabuk değiştirmiştir. İnternetten alışveriş oldukça revaçtadır. Hemen her ürün zahmetsiz bir şekilde alınabilmektedir. Bu noktada chia tohumu ile zayıflayan var mı sorusuna olumlu yanıt alanlar, bu tohumu almak istemektedir. Orjinal chia tohumu alabilmek için öncelikle aldığınız ürünün üzerinde yer alan hologram kodunu sorgulayabilirsiniz. Chia tohumunun resmi Türkiye distribütörünün sayfasından bu kodu sorgulayarak doğruluğunu anlayabilirsiniz.

İthal bir ürün olan chia tohumu konusunda birçok farklı web sayfası açılmıştır. Özellikle set halinde gönderilen chia ürünlerinin orjinalliğini anlamak için yorumları da takip edebilirsiniz. Ayrıca, aldığınız ürün için mutlaka fatura talep etmelisiniz. Fatura talep etmeniz durumunda orjinalliğine güvenmediğiniz ürünleri iade etme şansına sahip olursunuz. Bu nedenle ürünün organik olmasına maksimum düzeyde özen gösterilmelidir.

Chia Tohumu Fiyatı Nedir?

Alışverişlerde dikkat edilen konuların başında fiyat unsuru gelmektedir. Chia tohumu ile zayıflamak isteyenler için bu ürünün fiyatı son derece önemlidir. Chia tohumu fiyatı nedir sorusunun güncel yanıtı incelendiğinde orjinal chia tohumunun belirli boyda paketlerle satışa sunulduğu görülmektedir. Bu paketlerin 39 TL fiyat etiketiyle satışa sunulduğu anlaşılmaktadır.

Chia tohumu fiyatı nedir sorusunun yanıtı olarak aktarlarda kilosunun 90 TL civarında fiyatla satıldığı görülmektedir. Bu noktada tercih edeceğiniz aktarın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı fiyatlar ürünün karışım olduğu ya da organik olarak doğal yollarla üretilmediğini ortaya koymaktadır. Web üzerinden de farklı fiyat etiketleri belirlenmiştir. Set halinde satılan chia tohumunun satış fiyatı içeriğine göre değişiklik göstermektedir.

Web üzerinden chia tohumu ile zayıflayan var mı sorusunu araştırarak bu konuda olumlu yanıt alan kişiler bu tohumu kullanmak istemektedir. Kullanım miktarını aşmadan tüketmeniz son derece önemlidir. Bu tohumu set halinde alarak çayını da tüketebilirsiniz. Bunun yerinde sadece chia tohumunu alarak yemeklerinizde, salatalarınızda ya da tatlılarınızda bir miktar kullanarak sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz. Öncelikle orjinalliğini inceleyip, sonrasında fiyat unsurunu dikkate alarak, kullanım koşullarını göz önünde bulundurarak tercihte bulunmanız gerekmektedir.

Bu yazı 8471 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM