Çene Estetiği

Paylaş
 

Çene estetiği ameliyatları, genellikle çenenin büyütülmesi veya küçültülmesi için yapılan estetik ameliyatlardır. Üst veya alt olmak üzere, her iki çeneye de yapılabilmektedir.

Bazı kişilerde, çene ucu sivri veya normalden çok daha büyük veya küçük olabilir. Böyle durumlarda, estetik cerrahiden faydalanılmaktadır.

Çene estetiği ile neler yapılabilir?

Çenenin daha öne alınması sağlanabildiği gibi, geri de çekilebilir. Çenenin ucunun törpülenmesi yapılabilir ve varsa kırıklar veya ezikler tedavi edilebilir.

Çene estetiği ameliyatları nasıl yapılmaktadır?

Çene estetiği ameliyatları, çenenin sorunlarına ve boyutlarına göre belirlenip, ona göre karar verilen ameliyatlardır. Alt çenenin olması gerekenden çok daha küçük ve geride olduğu sorunlarda, çene implantı uygulaması kullanılarak büyütmek, en başarılı ve etkili yöntemler arasında yer almaktadır.

Çene ameliyatları, lokal veya genel anestezi altında yapılan ameliyatlar olmakla birlikte, birçok uzman doktor tarafından başarıyla yapılmaktadır.

İmplant uygulaması, ağız içinden veya çene altından yapılacak olan küçük bir kesiden girilerek, uygun bir yere yerleştirilmektedir.

Bazı durumlarda, implant kullanılmaya gerek duyulmadan, hastanın kendi kemik ve kıkırdak dokuları da kullanılabilir.

Ameliyat, 45 dakika ile 1 saat arasında sonuçlanırken, birkaç günlük bandaj uygulaması yapılmaktadır.

Çene ameliyatı sonrası

Ameliyattan hemen sonra, çenenin yeni hali gözlemlenir ve olumlu değişiklikler göze çarpar.

İyileşme süresi oldukça kısa sürer ve hasta günlük yaşamına dönebilir, ayrıca çok özel bir bakım gerektirmez. Her ameliyat sonrası yapılması gereken rutin bakımlar ve kontroller yeterli olacaktır.

Bu yazı 1820 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM