Burun Estetiği

Paylaş
 

Doğuştan veya sonradan oluşan burun eğrilikleri ve şekil bozuklukları, başarılı estetik operasyonlarla kısa sürede tedavi edilebilmektedir. 18 yaşından sonra yapılması uygun görülen bu ameliyatlar, burnundan memnun olmayan her insana yapılabiliyor.

Burun ile ilgili hangi kusurlarda estetik ameliyatlar yapılmaktadır?

Burun sırtında, kemer ve çökmeler olan kişilere ve burun ucu asimetrik, ince, düşük, eğri, geniş kimselere burun estetiği yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, solunum güçlüğü çeken, burnunda kemik ve et olan, burun yüksekliği fazla olan kimselere de cerrahi girişimler yapılabilmektedir.

Burun estetiği öncesinde ne yapılır?

Hastanın şikayetleri hakkında bilgi edinildikten sonra, hastanın beklentileri ile doktorun görüşleri değerlendirmeye alınır. Asıl hedef, burun fonksiyonlarını koruyarak, estetik bir görüntü elde etmek için en uygun burun estetik ameliyatı yapılmasıdır. Yüze, yaşa, kişiye göre değişen burun tipinin belirlenmesinden sonra, yapılacak olan cerrahi operasyon hakkında hasta bilgilendirilir. Hastanın fotoğrafları çekilerek, şekil bozukluğunun sebepleri hakkında detaylı inceleme yapılır ve uygun burun açıları hastanın beklentileri doğrultusunda tasarlanır. Son olarak, istenen ideal buruna doktor ve hasta birlikte karar verir.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Genel anestezi uygulaması ile yapılan ve 1-2 saat süren ameliyatlardır. Hastanın nefes alması sağlandıktan sonra, burun şekli belirlenen ölçülerde düzeltilir. Operasyon esnasında, en az şişlik ve morluk oluşmasını sağlayacak cerrahi çalışmalar yapılır. Burun içine kalıcı tampon uygulaması yapılmayarak, sadece dış kısma metal bir altı konur.

Hastanede kaç gün kalınır ve ameliyat sonrası neler yapılır?

Hastanede genelde 1 gün kalınır ve ameliyat sonrasında ki bir haftada, ara sıra burunda tıkanıklıklar oluşabilir. Burun içindeki dikişler kendiliğinden erir.

Bu yazı 2372 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM