Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Toplum arasında buruna yapılan estetik operasyonları olarak bilinen ancak tıbbi terimi rinoplasti olan burun estetiği işlemleri oldukça makul fiyatlarla yapılmaktadır.

Burunlarınızda doğuştan şekil bozuklukları, büyüklük veya küçüklük gibi problemleri çözüme kavuşturan bu estetik ameliyatları sonrasında tıpkı televizyonlarda gördüğünüz ünlüler gibi farklı ve güzel burunlara kavuşabilirsiniz. Kusursuz bir buruna sahip olmanın profesyonel ve modern tekniklerle artık daha kolay olduğunun müjdesini verebiliriz.

Açık veya kapalı olarak iki halde uygulanan burun estetiği için hangisini seçeceğinize iyi karar vermeniz gerekir.
Genellikle açık olarak yapılan burun estetiği ameliyatı, kapalı olarak yapıldığında çalışılan alanın daha dar olmasından dolayı tercih edilmemektedir.

Burun estetiği için ameliyat olduktan sonra oluşması olası olan şişlik veya morluklar yapılan müdahaleye göre değişmektedir. Aynı şekilde sıklıkla sorulan bir soru olan tampon uygulamasının yapıldığını söyleyebiliriz. Kıkırdak ve kemiklere yapılan müdahale sonucunda uygulanan tampon ise rahatsız edici olmayan modernliğe sahiptir. Tampon süresi ile genellikle 1 hafta gibi bir zaman dilimini kapsamaktadır.

Burun estetiği için ameliyatın ardından davranışlarınıza da dikkat etmeniz gereklidir. Bunlardan birkaçını sıralamak gerekirse telefonla konuşmaları kısıtlamak, yastık yüksekliklerini uygun seviyelerde ayarlamak, elbiseleri buruna temastan kaçınacak şekilde giyip çıkarmak ve zararlı bağımlılıkları kullanmamak diyebiliriz.

Alkol ve sigara bağımlılıklarının burun estetiği olduktan sonra bu maddeleri iyileşene dek kullanmaları kesinlikle yasaktır. Beslenme ile ilgili ağır yiyeceklerden kaçınılması ile oluşturulacak basit bir diyet denetimini ise doktorlardan yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı 2315 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM