Burun Estetiği Ameliyatı

Paylaş
 

Yeni bir burun, bazı insanların hayata daha güzler yüzle bakmasını sağlayabilir, yaşam kalitesini arttırabilir.

Estetik kaygısıyla veya sağlık nedenleri ile yapılan burun estetiği, bir dizi doktor muayenesi ve görüşleri, kişinin istekleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ile neler yapılır?

Burun estetiği ameliyatı ile, burnunuz küçültülebilir veya büyültülebilir. Burun kemeri alınabilir ve burun ucu kaldırılabilir. Burun delikleriniz genişse, küçültülebilir.

Burun estetiği öncesi doktor muayenesinde neler yapılır?

Cerrah, sizi muayene ettikten sonra, yöntemler hakkında bilgi verecek ve ameliyatı etkileyebilecek yaş, kemik yapısı, genetik faktörler, beslenme, alkol ve sigara kullanımı gibi etkenleri anlatacaktır. Doktor tarafından çekilen profil resimlerinizde, bilgisayar çalışmaları yapılacak ve size ne gibi düzeltmeler yapılacağı anlatılacak ve sizin ne istediğiniz saptanacaktır.

Burun estetiği ameliyatı nerede yapılmalıdır?

Bu tür ameliyatlar tam teşekküllü hastanelerde yapılmalıdır. Bazı durumlarda hastanede yatılması gerekebilir.

Estetik burun ameliyatı nasıl olunur?

Ameliyat, genel anestezi altında, 1 veya 2 saat kadar sürebilir. Ameliyat sırasında, burunuzun derisi, kemiği ve kıkırdak çatısı ayrılarak, burnun yeniden şekillendirme işlemi yapılacaktır. Birçok doktorun tercih ettiği açık teknik kullanılacaktır.

Ameliyatın tamamlanmasından sonra, burunun yeni şeklinin korunması amacı ile burun üzerine alçı tel uygulanacaktır. Bazı durumlarda, burnun içerisine tamponlar koyulmayı da gerektirebilir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası

Ameliyattan sonraki ilk 24 saat de, yüzde şişmeler meydana gelebilir, ağrı ve sızlama olabilir. Doktorunuz tarafından verilen ağrı kesiciler ağrınızı dindirecektir.

Ameliyattan üç gün sonra, gözlerinizin yanlarında morarmalar ve şişmeler oluşur. Buzlu kompres iyi gelecektir. Bir iki hafta sonra, yüzünüzdeki tüm belirgin ameliyat izleri silinecektir.

Bu yazı 2478 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM