Beyin Tümörü ve Belirtileri

Paylaş
 

Beyin dokularında meydana gelen kontrolsüz büyümeler neticesinde beyin tümörü oluşmaktadır. İyi huylu olsa dahi öldürücü özellikte olan bu tümörlerin kontrol altında olması gerekmektedir. Doğru müdahale sayesinde öldürücü özelliği bulunmayan beyin tümörlerinin tedavisi daha iyi şekilde sonuçlanmaktadır.

Beyin Tümörü Hangi Belirtileri Gösterir?

Kafa tası içerisinde belirli büyüklüğe ulaşacak olan iyi veya kötü tümörlerin basınç artışına neden olduğu görülecektir. Bunun neticesinde beynin fonksiyonlarında çeşitli bozukluklar meydana gelecektir.

Baş ağrıları: En sık görülen belirtilerdendir ve bununla birlikte diğer durumların görülmesiyle de dikkat çekici bir hal almaktadırlar.

Hareketlerde yavaşlama: Kontrolsüz bir şekilde hareketlerinizin ve mimiklerinizin yavaşlaması şeklinde görülen belirtilerdir.

Güçsüzlük: Güç kaybının yaşanması şeklinde görülmekte olup, tüm şikayetlerin birleşmesiyle birlikte bu ihtimali daha kuvvetli bir hale getirir.

Yetenek kaybı: Yazı yazarken ya da hesaplama yaparken zorluk yaşamanız ve hatırlama konusunda güçlük çekmeniz, beyin tümörü belirtileri arasında yer alacaktır.

Hormonal bozukluklar: Organlarda meydana gelen büyümeler veya hipertiroidi ve kortizol yetmezliği gibi durumlar ve değişimler de bu ihtimali akıllara getirecektir.

Elbette kesin sonucu almak için bu şikayetlerden herhangi birisini veya birkaçını yaşamanız halinde uzman doktorlara muayene olmanız gerekmektedir.

Bu yazı 1663 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM