Bebeklerde Uyku Düzeni Nasıl Olmalı

Paylaş
 

Bebeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak amacıyla, uyku düzenlerine yönelik olarak bazı değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Buna göre sizlere bu yazımızda bebeklerde uyku düzeni nasıl olmalı sorusunun yanıtını vereceğiz. Böylece bebeklerinizi uykuya nasıl hazırlamanız gerektiğine yönelik, odalarındaki yapmanız gereken değişiklikler hakkında ve uyku sürelerinde önemli detayları sizler de öğrenmiş olacaksınız.

 

Bebeklerde Uykuya Hazırlık Nasıl Olmalı

Bebeğinizin alt değiştirmesi, beslenmesi veya sallanması gibi işlemler için günlük belirli saatleri düzenlemeniz gerekecektir. Buna göre bebeğinizi uykuya hazırladıktan sonra, uyumasını beklemeden beşiğine yatırmanız gerekmektedir. Böylece uyumasının ardından beşiğine yatırdığınızda yeniden uyanmasına yönelik riskleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Gece ve Gündüz Ayrımı Nasıl Olmalı

Bebeğinizin özellikle ilk 2 haftalık süreçte uzun süre uyuyacağını göz ardı etmemelisiniz. Buna göre gündüz uyuduğunda evdeki televizyon, süpürge gibi sesleri kapatmamalı ve karanlık ortamlarda uyutmamalısınız. Gece ise ışığı kapatarak uyutmaya özen göstermeli ve loş ortamlarda uyumasını sağlayarak gece ve gündüz ayrımını yapabilmelisiniz.

Tüm bu alışkanlıkları kazandırdıkça ve büyüdükçe gündüz uykusunun daha da azalacağını da unutmamalısınız.

Bu yazı 914 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM