Baş Ağrılarına Doğal Çözümler

Paylaş
 

Zaman zaman şiddetlenerek pek çok kişi için oldukça zorlayıcı bir rahatsızlık haline gelebilen baş ağrıları, doğru adımlar atıldığında aslında oldukça basit yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Özellikle baş ağrısı çeken ancak herhangi bir kimyasal ilaç kullanmak istemeyen kişilere önerilebilecek olan baş ağrılarına doğal çözümler ile ağrılar üzerinde kısa sürede olumlu sonuçlar alınması mümkün olabilmektedir

Baş Ağrıları İçin Doğal Çözümler

Günümüzde neredeyse herkesin sık sık muzdarip olduğu rahatsızlıklardan birisi olan baş ağrıları, tamamen doğal tedavi yöntemleri ile iyileştirilebilmektedir. Baş ağrılarına doğal çözümler adı altında incelenebilecek olan bu yöntemlerin en popülerlerine ise bazı örnekler verilebilmektedir.

  • Aromaterapi özelliği sayesinde limon, baş ağrılarını giderme konusunda destekleyici bir tedavi yöntemi olarak uygulanabilir. Bir parça limonun alınarak sulu kısımlarının yüze ve alın bölgesine sürülmesi ağrı hafifletici etki gösterebilir.
  • Stres kaynaklı meydana gelen baş ağrılarında sertleşen boyun kaslarını gevşetmek adına yapılabilecek masajlar ile bu rahatsızlık konusunda önemli adımlar atılabilir. Masaj yapma imkânı yoksa başın sağa sola hareket ettirilmesi de aynı şekilde baş ağrılarını hafifletebilir.
  • Gece yatarken ve sabah uyanırken meydana gelen baş ağrılarına doğal çözümler için yatılan yastıklara birkaç damla lavanta yağı damlatılması büyük oranda rahatlama sağlayabilir.
  • Baş ağrılarına doğal çözümlerde ağrının meydana geldiği esnada baş parmağı ve işaret parmağının arasında kalan akupunktur noktasına dairesel hareketlerle masaj yapmanın da ağrıyı giderme konusunda etkili olduğu bilinir.
Bu yazı 919 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM