Balgam Nasıl Sökülür?

Paylaş
 

Balgam, belli hastalıklara yakalanmamız sonucunda, öksürerek vücudumuzdan atılması gereken sıvı bir maddedir. Balgamın bulunduğu yer akciğerimiz olup, balgamın vücuttan dışarı atılması son derece önemlidir. Eğer, hastalıkla birlikte balgam dışarı atılmazsa, vücut içerisinde bir takım tıkanmalara yol açabilmektedir.

Balgam sökülmesi problemi yaşayan kişi, bundan korkmamalı ve önemli bir durum olmadığını bilmelidir. Ancak, balgam sökülmesinin dikkate alınması gereken durumlar da vardır. Balgamın kıvamı, miktarı ve gelme sıklığı oldukça önemlidir. Çünkü bu tespitler bize yaşadığımız durumla ilgili ne kadar enfeksiyon olduğunun bilgisini vermektedir.

Balgam Çıkarmak İçin Doğal Yöntemler

Balgam sökülebilmesi için, sakız çiğnenmesi önerilebilir. Sakız çiğneyince, mide kuvvetlendiğinden balgam eriyerek kaybolur.

Balgam sökülmesi hususunda, bal yemekte önemlidir.

Zencefil, balgamın yumuşatma özelliğinden dolayı tercih edilebilir.

Yine, kuru üzüm yemek de balgam çıkarma konusunda oldukça etkilidir.

Balgam sökülmesi ile ilgili içeceğimiz elma çayı da balgam sökülmesini kolaylaştırır.

Ihlamur suyu ve çörek otu kullanımı da balgam sökülmesi konusunda oldukça etkilidir.

Balgam sökülmesi için, yetişkinler açısından birçok bitki çayı ve bitkiler kullanılabilirken, aynı işlem bebeklerde uygulanmamalıdır. Balgam, kesinlikle yutulmamalıdır. Peçete yardımı ile vücuttan dışarı atılmalıdır.

Bu yazı 1441 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM