Bahar Alerjilerinden Doğal Yollarla Kurtulma

Paylaş
 

Baharın gelmesiyle birlikte ciltlerde alerjik reaksiyonlar gözlenir. Bunlar kızarıklıklar, sivilceler, döküntüler şeklinde insanın cilt tipine göre değişmektedir. İlaç tedavisine gerek kalmayan bir hastalık olarak görülmesinden ötürü kişilere doğal yöntemler önerilir. Buda doğal yöntemler cildi besleyerek onarım sağlar. Özellikle vitamin ağırlıklı beslenilmesi gerektiği sıkça vurgulanır. Andız bitkisi oldukça cilde fayda sağlar. Papatya bitkisi ise cildin antibiyotiği olarak bilinmektedir.

Alerjilerin tedavilerinde genel olarak huş ağacından elde edilen tomurcuklar ve yapraklar kullanılarak çay yapılması fayda sağlar. Bahar ayında her yerde kolaylıkla görülen kırlangıç otu ise yine büyük fayda sağlayacaktır. Kırlangıç sütunu özellikle sivilcelere uygulandığında harika bir etki yaratır ve birkaç saat içerisinde sivilceyi ortadan kaldırır. Her türlü bitkinin taze tüketilmesi bahar ayında oldukça önemlidir. Özellikle Nisan ayında toplanan huş ağacı tomurcukları hemen tüketilmelidir. Bu tomurcuklar sivilcelere, aknelere ve bahar ayı kaşıntılarına bire bir ilaçtır. Bitkilerin kurusu değil yaşı tercih edilmelidir böylelikle etkisi hızla artar. Ve kişinin cildine olumlu bir etki bırakır.

Bu yazı 974 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. yeşim dedi ki:

    Bu tavsiyele işe yarar mı ? Bıktım artık bu bahar alerjilerinden

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM