Bacak Estetiği

Paylaş
 

Bacaklardaki kalınlıklar, incelikler ve eğrilikler; hem kadınlar, hem de erkekler tarafından oldukça önemsenmektedir. Kadınlar düzgün, uzun, orantılı ve etkileyici bir bacak hayal ederken, erkekler de kaslı ve yapılı bacakları olsun isterler.

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, tıp dünyasında da yeni gelişmeler ve ilerlemeler gözlenmektedir. Estetik cerrahinin alanları daha da gelişmeye başlamış ve insanlara daha fazla seçenek sunulmaya başlanmıştır. Bunun en güzel örneklerinden biri de, bacak estetiği uygulamalarıdır.

Bacak estetiği çeşitleri nelerdir?

Kalın bacak estetiği uygulamaları

Fazla olan yağ dokusu, gelişmiş kaslar ve kalın kemik yapısı faktörleri nedeniyle bacaklar kalın görülmektedir. Kalın bacak estetiği, liposuction, lazer lipoz ve superdry yöntemleri ile inceltilebilmektedir. Ayak bilekleri ve diz altına dahi, bu uygulamalar yapılabilmektedir. Bacak estetik operasyonları, uygulanacak yönteme göre genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Diz kapağı estetiği uygulamaları

Diz kapağı, bacak estetiği açısından oldukça önemli bir bölgedir. Dizin iç bölgelerinde oluşabilen yağlanmalar, bacağın estetiğini bozarak daha kısa görünmesini sağlar.

Diz estetiği uygulamasında, burada bulunan fazlalıklar alınır, gerekli düzeltmeler yapılır. Bu ameliyatın ortalama süresi, yaklaşık bir saat kadardır.

İnce bacak estetiği

Çok ince bacaklara silikon protez konularak, bacaklar daha adaleli ve kalın gösterilir. Hastanın vücudunda yeteri miktarda yağ dokusu varsa, yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Bacak estetiği operasyonlarında, hangi uygulamalar yapılır?

Yağ transferi, liposuction ve lazer lipo, Hyaluronik asit enjeksiyonu, kök hücreden zengin yağ transferi ve silikon bacak transferi uygulamaları yapılmaktadır.

İyileşme süreci

Bacak estetiği iyileşme süresi; yapılacak olan uygulamaya göre, 7 gün ile 3 ay arası değişmektedir.

Bu yazı 2123 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM