Ayak Yanması Neden Olur?

Paylaş
 

Ayak yanması, ayak tabanlarındaki yanma ve hassasiyet hissidir. Çok farklı sebeplere bağlı olarak gelişen ayak yanması bazı kişilerde sadece ayak tabanlarında olurken bazılarında ise ayak bileklerine ve hatta kalça bölgesine kadar gelişebilir.

Ayak Yanması Nedenleri

Ayak Yanmasına İyi Gelen Yöntemler

Öncelikle ayak yanması sorunu yaşayanlar ayaklarını ılık ya da soğuk suyla yıkayarak ayaklarının hava almasını sağlamalıdır. Vücut seviyesinden yukarı şekilde dinlendirilen ayaklar ile kan dolaşımınız da düzene girerek ağrı ve yanma sorunu engelleyebilecektir.

Doğal yöntemlerden yararlanmak isteyenler için de geniş bir kovanın içine ılık su ve yarım tatlı kaşığı karbonat eklenerek ayaklar yarım saat bekletilmelidir. Hem ayaklarınız hafifleyecek hem de yorgunluğunuz gidecektir.

Her şeye faydalı olan sirke, ayaklarda yanma problemini de doğal şekilde el çözmektedir. Bir kap suya bir miktar sirkeyi ekleyin ve ayaklarınızı sirkeli suya koyarak yarım saat kadar bekletin. Günde iki defa yapacağınız bu yöntemle ayaklarda yanma sorununu engelleyebilirsiniz.

Bu yazı 2038 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM