Arı Sokmasına İyi Gelen Öneriler

Paylaş
 

Arı Sokmasına İyi Gelen Öneriler

Arı sokmalarında herhangi bir müdahale veya tedaviyi uygulamadan önce bölgeyi sabunlu bol suyla yıkamak önemlidir. Böylelikle enfeksiyona neden olabilecek bakteriler uzaklaştırılabilir. İşte arı sokmasına iyi gelen doğal yöntemlerden bazıları…

Sarımsak
Oldukça kullanılır olan bu yöntem özellikle ağrının geçmesini sağlamaktadır. Bir diş sarımsağı ezerek arının soktuğu yere yavaşça sürün.

Karbonat ve su
Karbonat ve suyu karıştırarak elde ettiğiniz macunu arının soktuğu bölgeye bir miktar sürün.

Bal
Arı sokmasına karşı arının yapmış olduğu balın iyi gelmesi biraz garip değil mi? Mucize bal neredeyse her türlü sağlık sorununda bir numaralı ilaç niteliğinde. Bir miktar balı arının soktuğu bölgeye sürün. Çok faydalı olduğunu sizde göreceksiniz.

Diş Macunu
Arının soktuğu bölgeye biraz diş macunu sürerek şişmesini engelleyebilirsiniz.

Bu yazı 4698 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Coşkun Erkal dedi ki:

    Şişlik için iyi gelen hangisi olabilir? Bir haftadan beri şişlik var, geçmedi. Teşekkürler.

    • HastaTV dedi ki:

      Coşkun bey bu öneriler arının soktuğu zaman ilk yardım olarak tavsiye edilmektedir. Sokulan bölgede oluşan şişlik ve ağrı bir haftaya kadar devam edebilir ve tedavi gerektirir. Bir hekime gözükmeniz de fayda vardır.

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM