Apandisit Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Apandisit belirtileri içinde en çok kişilerin yaşadığı karnın sağ tarafında yoğunlaşan ağrılardır. Karnın bütününde donuk yani şiddetsiz ancak sağ alt bölgede ise şiddetli büyük ağrılar gözlemlenir. Bunların yanında kişinin kusması, midesinin bulanması, ateşlenmesi ve ishal olması muhtemel belirtilerdir.

Apandisit patladığında kişinin hayatının tehlikeye girdiği bilinmelidir ve hemen hastaneye yetiştirilmelidir. Sağ bölgede hissedilen şiddetli ağrılar önemsenmelidir. Uzun süren ağrılar hayra alamet sayılmamaktadır. En yakın hastaneye veya acile gidilerek muayene olunması gereklidir.

Apandisit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Apandisit patlamasının ardından kolay bir ameliyat gerçekleştirilir. Önemli olan kişinin zamanında hastaneye yetiştirilmesidir. Bu hastalık antibiyotiklik bir hastalık olarak görülmemelidir kesinlikle bu şekilde tedavi edilmemektedir. Kesin ve emin bir tedavi için ameliyat şarttır. Apandisit alınarak kişinin hayatı kurtarılır. Ve apandisitin patlamasının ardından kişinin yalnızca yarım saati bulunmaktadır. Yarım saat geçmesinin ardından kişinin hayatı tehlikeye girmektedir. Bu yüzden hemen hastaneye yetiştirilerek gereken tedavi yöntemleri uygulanmalı ve bu hastalık hafife alınmamalıdır. Gerekliyse ilaç tedavisini sağlık kuruluşları uygulamalıdır.

Bu yazı 1472 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM