Anal Fistül Nedir, Anal Fistül Belirtileri Nelerdir

Paylaş
 

Fistüller normalde bulunmaması gereken bağırsakla deri arasındaki tünellerdir. Anal fistül nedir sorusunun cevabı da kalın bağırsağın ucuyla anüsün çevresinde bulunan deri arasında bulunan tünellerdir.

Anal fistül sorunu akıntılar, tahrişler ve kanama ile kendisini göstermektedir. Fistülün uç kısmını ise anüs çevresindeki deride küçük bir delik olarak görebilirsiniz. Anal fistül kaynaklı ortaya çıkan belirtiler kişilerin yaşamı içerisinde ciddi sorunlar haline gelmektedir. Akıntıların meydana getirdiği kokular, herhangi bir anda meydana gelen kanamalar ve ağrılar. Anal fistül beraberinde ciddi ağrıları da getirmektedir ve bu ağrıları hayatın her noktasında yaşayabilirsiniz. Oturur kalkarken bile yaşayabileceğiniz bu ağrılar hayatı sizin için korkunç bir hale getirebilir.

Fistül tedavisi olmazsa ne olur, fistül tedavisiz iyileşir mi?

Tedavi edilmeyen fistül sorunu iyileşmeksizin artacak ve sizin yaşadığınız sorunlarda hiç durmadan devam edecektir. Sürekli olarak meydana gelen iltihaplar, akıntılar ve ağrılar yaşamınızı çekilmez bir hale getirecektir. Bunlarla birlikte hastalık sürekli olarak ilerlediği için tedavi olmanız da her geçen gün zorlaşacaktır. İlerleyen hastalıkların tedavileri zorlaşmakta ve başarı oranı da düşmektedir.

Fistül kendi kendine iyileşme gösteren bir rahatsızlık değildir, rahatsızlığın kendiliğinden iyileşme ihtimali çok düşüktür. Bu yüzden fistül tedavisi almak zorunludur. Geç kalınan tedavi çözüm yolundan sizi uzaklaştıracak, daha kötü sonuçlara sebebiyet verecektir. Kendinizde fistül olduğunu düşünüyorsanız veya semptomlarınız varsa beklemeden doktora gitmelisiniz.

Lazerle fistül tedavisi sayesinde fistülden korkmanıza gerek yok

Fistül sorunu tedavi gerektiren bir sorunken ameliyat barındıran çözüm yöntemleri insanları beklemeye itebilmektedir. Beklemekse sürekli olarak kötüleşmeye sebep olmaktadır. Bu korkularınızdan uzaklaşarak ameliyat korkusuna sahipseniz lazerle tedavi olabilirsiniz.

Lazer tedavisi ameliyat ile yaşayacağınız sorunları size yaşatmayacaktır. Onlarca hastalığın çözümünde kullanılan lazer teknolojisi günümüzde oldukça iyi seviyelere gelmiştir. Lazerle fistül tedavisi: olumlu yönleri arasında uzun süreli pansumanlar gerektirmemesi, birkaç gün içerisinde normal yaşantınıza dönme imkânı sunması ve işlemin ağrısız olması gibi birçok nokta vardır.

Fistül tedavisinden korkarak hastalığın ilerlemesine seyirci kalmak yerine lazerle hastalığınız ilerlemeden son verebilirsiniz.

Bu yazı 696 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM